Eski Hakem Deniz Çoban’dan Kural Hatası Açıklaması!

Eski hakem Deniz Çoban, Fanatik'te kaleme aldığı yazıda iki karşılaşmada da kural hatası olmadığını belirtti.

Geçtiğimiz hafta Fenerbahçe, bu hafta Ankaragücü oynadıkları maçlarda kural hatası olduğu yönünde itirazda bulunacaklarını açıklamışlardı. Eski hakem Deniz Çoban’a göre iki maçta da kural hatası yok. Süper lig’in 4. haftasında oynanan Aytemiz Alanyaspor ile Fenerbahçe arasında oynanan maçta, iki pozisyona sarı lacivertli ekip itiraz etmiş ve TFF’ye başvuru yapmıştı. Süper Lig’in 6. haftasında ise Fenerbahçe, sahasında Ankaragücü’nü ağırlamış ve Fenerbahçe’nin attığı golden önce kural hatası olduğu yönünde TFF’ye başvuru yapacaklarını belirtmişlerdi.

DENİZ ÇOBAN’A GÖRE KURAL HATASI YOK

Eski hakem Deniz Çoban, Fanatik’te kaleme aldığı yazıda iki karşılaşmada da kural hatası olmadığını belirtti. Deniz Çoban kaleme aldığı yazıda, ” Geçen hafta Alanya’da yaşananlar ve Fenerbahçe’nin yaptığı kural hatası itirazı sonucu gerilen ortamda, hakemin işi de zorlaşmıştı. Bitigen çok zor bir maçı bir pozisyon dışında başarıyla tamamladı. Fenerbahçe’nin beraberlik golü öncesi hakemin korner kararı hatalıydı top Ozan’dan çıkmıştı. Bu aut/korner hatası “Kural Hatası” tartışmalarına da ışık tutacak bir örnek teşkil etti. Kural Kitabı’nda: “Topun tamamı en son hücum eden takımın bir oyuncusuna dokunduktan sonra (gol dışında) kale çizgisini geçince aut kararı verilir.” diye yazarken, hakem korner kararı verdi.

Alanya da, aut sırasında kuralda yazan “Aut kullanılırken tüm rakip oyuncular ceza sahası dışında olmalıdır” ifadesinden yola çıkarak “kural hatası var!” diyenler, bu pozisyon için ne derler? Kuralda yazan ifadeyi hakem uygulamamış. Bu maçta da mı kural hatası var? İşin aslı… Ne bu maçta ne de Alanya maçında kural hatası yok! Böyle şeyler için maç tekrar olmaz!” dedi.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı