Eski Günlerinden Eser Yok! Serdar Ortaç, Oturarak Şarkı Söyledi

Rahatsızlığından dolayı eski günlerini mumla arayan Serdar Ortaç'ın Uluslararası 15. Göl Festivali’nde oturarak şarkı söylemesi dikkatlerden kaçmadı.

Serdar Ortaç, ilerleyen MS hastalığı nedeniyle zor günler geçiriyor. Uluslararası 15. Göl Festivali’nde hayranları ile buluşan ünlü şarkıcının zaman zaman koltukta oturarak şarkı söylemesi dikkatlerden kaçmadı.


HAYRANLARINI ÜZDÜ

Daha önce yaptığı bir açıklamada “Parmaklarım kilitleniyor, ayaklarım tutmuyor” ifadelerini kullanan Serdar Ortaç, bir süre tedavi görmüştü. Tedavisi sonrası sıkıntılarının devam ettiği öğrenilen ünlü şarkıcı, son konserinde ayakta durmakta zorlandı. Konserinde 90’lı yıllarda dillerde pelesenk olan şarkılarını seslendiren Serdar Ortaç’ın zaman zaman sahneye konulan sandalyenin üzerinde oturması hayranlarını üzdü.

EŞİNE SAHNEDEN İLAN-I AŞK

Son dönemlerde boşanacakları yönünde dedikodular çıkan eşine sahneden ilan-ı aşk eden Serdar Ortaç, “Ben 45 sene bekledim, sonunda hayatımın aşkını buldum. Biraz geç oldu. Abi sakın sen o kadar bekleme, en fazla 25, hadi 27 diyelim. Evlilik normal bir şey değil kızlar, yani iki tane deli olmanız lazım” ifadelerini kullandı.

MS HASTALIĞI NEDİR?

Halk arasında MS hastalığıolarak bilinen Multiple Skleroz;hareket aksaklığı, kaslarda güçsüzlük, kısmi felç, dengesizlik, konuşma ve görme bozuklukları gibi çeşitli belirtilerle ortaya çıkabiliyor. Ataklar halinde görülen MS, erkeklere oranla kadınlarda 2 kat daha fazla görülüyor.

MS (Multipl Skleroz) hastalığı, santral sinir sisteminin yani beynin ve omuriliğin inflamatuar (yangısal) bir hastalığıdır. Özellikle santral sinir sistemindeki beyaz madde yapıları hastalanır. Beyaz madde, santral sinir sisteminin kendi içerisinde ve bu bölüm ile vücudun diğer bölümleri arasında iletişimi sağlayan sinir liflerinden oluşur.


MS’li hastalarda santral sinir sistemindeki bu beyaz maddede plak veya lezyon diye adlandırılan hasarlı alanlar görülür. Bu hasarlı alanlarda siniri çevreleyen miyelin denilen bir maddede kayıp gözlenir. MS hastalığında gelişebilecek reaksiyonlar önceden tahmin edilemez ve oldukça değişkenlik gösterir. Bu nedenle MS hastalığınıtanımlayabilmek çok zor bir durumdur. Sinir sisteminde etkilenen yere ve etkilenme derecesine göre, MS hastalığının tipi ve şiddeti hastadan hastaya değişebilir.

MS hastalığının belirtileri ve tedavisi kişiye özeldir. Benzer şekilde gelişen ve aynı bulgularla seyreden iki MS’li hasta bulabilmek mümkün değildir. Hastalığın bireyin kendisinde ve hastalar arasında farklı seyretmesi, hastalığın zamanlamasını, beyinde tuttuğu yeri ve bulguların şiddetini farklı kılmaktadır. Genel alarak MS’li olgularda, beynin veya omuriliğin kontrol ettiği her hangi bir fonksiyonun tam veya yarı tam kaybı gözlenir.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı