adplus-dvertising

Eski eşini tabancayla öldüren sanığa müebbet hapis talebi

İzmir’in Karabağlar ilçesinde 9 Aralık 2020 günü eski eşi Fulya Öztürk’ü (35) çalıştığı pastanede tabancayla öldüren Hasan Ozan Baştosun (33), hakkında savcı mütalaa verdi. Savcı, Baştosun için ‘kasten öldürme’ suçundan müebbet hapis cezası talep ederken, celsede konuşan tutuklu Baştosun, “Kızımı bu kötü dünyada hem annesiz hem babasız bıraktığım için çok pişmanım” şeklinde konuştu.
Takip et
Eski eşini tabancayla öldüren sanığa müebbet hapis talebi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Olay, 9 Aralık 2020 tarihinde Karabağlar ilçesindeki bir pastanede meydana geldi. 1’i ilk eşinden olmak üzere 2 çocuk annesi Fulya Öztürk’ün yanına, bir müddet önce boşandığı ve beraber yaşadığı Hasan Ozan Baştosun geldi. Öztürk ve Baştosun arasında münakaşa çıkarken, münakaşanın kavgaya dönüşmesiyle beraber Baştosun, yanında bulunan tabancasıyla Öztürk’e ateş etti. Vücuduna mermiler isabet eden Öztürk yere yığılırken, Baştosun aracıyla birlikte olay yerinden kaçtı. Pastane çalışanlarının ihbarı üstüne olay yerine gelen sağlık ekipleri, yaptıkları kontrolde Öztürk’ün yaşamını yitirdiğini belirledi. Öztürk’ün cenazesi İzmir Adli Tıp Kurumu’ndaki otopsi işlemlerinin sonrasında memleketi Fethiye’de toprağa verildi. Olaydan sonra teslim olan Hasan Ozan Baştosun, Öztürk’ü kıskançlık sebebiyle öldürdüğünü söylerken, sevk edildiğini adliyede tutuklandı. Baştosun hakkında ‘tasarlayarak kasten öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talebiyle İzmir 7. Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı.

“Kızımı bu kötü dünyada hem annesiz hem babasız bıraktığım pişmanım”

İzmir 7. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanmasına bugün devam edilen tutuklu sanık Baştosun, duruşmaya Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı. Fulya Öztürk’ün ailesi ve taraf avukatlarının mahkeme salonunda hazır bulunduğu davada ilk olarak önceki celselerde istenen bilirkişi raporu okundu. Raporda, sanığın telefonunda yapılan araştırmada olayda kullanılan silahın olay gününden önce ekran görüntüsü olduğu söylendi. Raporun okunmasının sonrasında söz alan sanık Hasan Ozan Baştosun, ‘pişman’ olduğunu söyleyerek, “Vaktinizi çaldığım için pişmanım. Herkesten özür diliyorum. 15-16 yaşındaki kızları fuhuşa sürükleyen insanlarla beraber olduğum için utanıyorum. Kızımı bu kötü dünyada hem annesiz hem babasız bıraktığım için, abimi bu yaşam mücadelesinde yalnız bıraktığım için de pişmanım. Maktulün ailesinden özür dilerim. Vereceğiniz her cezaya razıyım” ifadelerini kullandı.

Dava 15 gün ertelendi

Sanığın konuşmasının sonrasında savcı, asıl hakkın mütalaasının hazır olduğunu belirtti. Toplanan kanıtlar ve ifadelerle beraber savcı, sanık Baştosun’un ‘kasten öldürme’ suçundan müebbet hapis cezasına çarptırılmasını talep etti. Taraf avukatları ise asıl hakkında mütalaaya ilişkin savunma hazırlamak için süre istedi. Avukatların talebini kabul eden heyet, sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek davayı 9 Mayıs 2022 tarihine erteledi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.