adplus-dvertising

Eski eşini pastanede öldüren zanlının telefonu incelenecek

İzmir’de beraber yaşadığı eski eşi Fulya Öztürk’ü (35) çalıştığı pastanede tabancayla öldüren Hasan Ozan Baştosun’un (32), ‘tasarlayarak kasten öldürme’ suçundan yargılandığı davada Baştosun’a ait olan fakat Öztürk’ün kullandığı telefonun incelenerek hazırlanacak raporun beklenmesine karar verildi.
Takip et
Eski eşini pastanede öldüren zanlının telefonu incelenecek
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İzmir’in Karabağlar ilçesinde 9 Aralık 2020’de yaşanan olayda, 2 çocuk annesi Fulya Öztürk’ün çalıştığı pastaneye, boşandığı fakat beraber yaşadığı Hasan Ozan Baştosun geldi. Bir süre sonra Öztürk ve Baştosun arasında münakaşa çıktı.

Münakaşanın kavgaya dönüşmesi üstüne Baştosun, Öztürk’e yanında getirdiği tabanca ile ateş etti. Vücuduna isabet eden mermilerle yere yığılan Öztürk, olay yerinde yaşamını yitirdi. Öztürk’ün aracını alıp kaçan Baştosun ise cinayetten kısa zaman sonra polise teslim oldu. Emniyetteki ifadesinde Öztürk’ü kıskançlık sebebiyle öldürdüğünü belirten Baştosun, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Hazırlanan İddianamede Hasan Ozan Baştosun’un ‘tasarlayarak kasten öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapsi istendi.

İzmir 7. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın duruşmasına tutuklu sanık Baştosun, Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katılırken, Öztürk’ün ailesi ve taraf avukatları ise mahkeme salonunda hazır bulundu. Mahkeme başkanı, Hasan Ozan Baştosun’a ait olan fakat olaydan bir müddet önce Fulya Öztürk’ün kullanmaya başladığı cep telefonu hakkında hazırlanmasını istedikleri raporun henüz mahkemeye ulaşmadığını açıkladı.

Mahkeme heyeti, söz konusu raporun bilirkişi tarafından hazırlanmasının beklenmesine ve Hasan Ozan Baştosun’un tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.