Eski eşinden taciz ve şiddet gören avukat isyan etti!

İzmit'te avukat Ezgi Ulugün (33),3 sene önce boşandığı eşi İhsan Kaan Ş. tarafından cinsel saldırıya maruz kaldığını ve ölümle tehdit edildiğini söyleyerek savcılığa başvurdu. Hakkında çeşitli suçlardan 48 ayrı soruşturma ve dava açılan İhsan Kaan Ş., 3 gün tutuklu kaldıktan sonra salıverildi.

İzmit’te 10 senedir avukatlık yapan Ezgi Ulugün (33),2012 senesinde evlendiği İhsan Kaan Ş. ile şiddetli geçimsizlik sebebiyle 2017 senesinde boşandı. Boşanma kararının sonrasında İhsan Kaan Ş.’nin kendisini fiziksel ve psikolojik işkencelere maruz bıraktığını öne süren Ezgi Ulugün, eski eşi ile ilgili savcılığa suç duyurusunda bulundu. Bu süreç içerisinde eski eşi İhsan Kaan Ş.’nin çocuklarını kaçırmayı denediğini, kendisini ve ailesini ölümle tehdit ettiğini söyleyen Ezgi Ulugün, avukatı aracılığıyla eski eşi ile ilgili tekrardan suç duyurusunda bulundu.

“BANA CİNSEL SALDIRIDA DA BULUNDU”

DHA’da yer verilen habere göre 14 Ağustos 2019 günü İhsan Kaan Ş.’nin kendisini arayarak ‘Kötüyüm, konuşmak istiyorum” demesi üstüne, kendisini ve çocuklarını korumak için görüşme talebini kabul ettiğini ifade eden Ulugün, “Tartışmaya başladık ve bana bıçak zoruyla cinsel saldırıda bulundu. Bu olayı yakınlarıma anlattım fakat çocuklarıma zarar verebileceğinden korktuğum ve utandığım için şikayetçi olamadım” şeklinde konuştu.

“KAFAMA POŞET GEÇİRİP, BOĞAZIMA BIÇAK DAYADI”

Eski eşi tarafından işkence gördüğünü ifade eden Ezgi Ulugün, “Yaklaşık 10 senedir avukatlık mesleğini yapıyorum, kadına şiddetle alakalı dosyalara bakıyorum genelde, maalesef avukat olarak görev aldığım vaziyetleri ben yaşadım. İlk olarak geçen yıl haziran ayında 2012 senesinde evlendiğim eski eşim tarafından darp edildim. Kafama poşet geçirilmek, boğazıma bıçak dayanmak suretiyle darp edildim. Ortalama 2 saat boyunca hem psikolojik hem de fiziki işkenceye maruz kaldım. Üstüme kapılar kilitlendi, 2 adet çocuğumla beraber balkondan bir tişört sallayarak önce sitenin güvenliğine sonrasında polise ulaşarak kurtulabildim. Olaylar böyle başladı ve ortalama 1 yıl boyunca devam etti” diyerek konuştu.

“HAKKINDA AÇILMIŞ 48 DOSYA VAR”

Eski eşi ile ilgili defalarca şikayetçi olduğunu ama bir netice alamadığını söyleyen Ezgi Ulugün, şu şekilde konuştu: “2017 senesinin Kasım ayında anlaşmalı olarak boşandık. Boşanma davamız bitti ve karar kesinleşti. Eski eşim ile ilgili bu olaylarla alakalı 48 adet açılmış dosya var. Benim 6284 sayılı kanun gereği kapsamında almış olduğum uzaklaştırma kararı da var. Bu kararla alakalı birçok ihlal var ve ben her türlü ihlali gerek karakola gerekse savcılığa bildiriyorum. Ile ilgili birçok dosya olmasına karşın maalesef henüz bir netice alamadık.”

“KARDEŞİME SİLAHLA ATEŞ ETTİ”

Eski eşinin kendisine olan saldırılara devam etmesine karşın tutuklama önleminin henüz uygulanmadığını söyleyen Ulugün, şunları belirtti:

“Yaklaşık 2 hafta önce kardeşime silahla ateş etti. Bu olaydan sonra tutuklandı ama o da çok kısa sürdü. İtiraz üstüne kendisi serbest bırakıldı. Devamlı aileme karşı mala zarar verme suçuyla alakalı soruşturma dosyaları var. Çevremdeki herkesin ölüm tehdidi söz konusu. Durmak bilmiyor. Bununla beraber ortak çocuğumuz olan küçük çocuğumu kaçırdı, ben bakıcılarıyla beraber görüştürüyordum o dönemde. Bir gün görüştüler ve sonra beni arayıp `Ben çocuğu götürüyorum bir daha zor bulursun´ şeklinde konuştu ve telefonlarını kapattı. Beni ortalama 12 saat habersiz bıraktı o konuyla alakalı de soruşturma dosyası devam ediyor. Yani çok ciddi şeyler yaşıyorum maalesef bir önlem olan tutuklama bir türlü uygulanmıyor.”

“YAŞADIKLARIMI BAŞKALARI YAŞAMASIN'”

Kadına şiddet ile alakalı kendisinin de çalışmalar yaptığını ifade eden avukat Ezgi Ulugün, “Yaşadığım şeyler çok ağır. Benim yaşadığım saldırı hem cinsel hem de psikolojik, bunun oldukça fazla boyutu var. Ben bu olaylardan sonra, benim yaşadıklarımı başkaları yaşamasın diyerek Kocaeli Barosu’nun Kadın Hakları Merkezi’ne mensup oldum ve çeşitli paneller verdim. Birçok çalışmanın içinde yer aldım, yer almaya da devam edeceğim. İnsan bu çalışmaları yürütürken bu şeylere maruz kalınca gerçekten çok daha çok düşünür hale geliyor sistemi ve mesleğini. Ben elimden geldiğince devam edeceğim hem kendim için hem de şiddete maruz kalan bütün vatandaşlarımız için” şeklinde konuştu.

“PSİKOLOJİK TEDAVİ GÖRDÜM”

Yaşadığı olayların kendi psikolojisini negatif etkilediğini söyleyen Ezgi Ulugün, sözlerine şu şekilde devam etti: “Ben bir müddet arkama baka baka yürüdüm. Bu çok zor bir şey çünkü iki adet çocuğunuz var sağlam durmak zorundasınız, kuvvetli durmak zorundasınız ama bu yaşanılanlarla bu pek mümkün olmuyor. Bir dönem psikolojik tedavi de gördüm iyi olmak ismine. İlaç kullanmadım, terapi biçiminde yardım aldım daha sonra bitirdik seansları zor ve etkilendiğim bir dönemdi. Hala etkileniyorum, çünkü hala eski eşimin tavırları devam ediyor. Numarasını engelliyorum başka numaralardan mesaj atıyor, mail atıyor, yolumu kesiyor. Hiçbir biçimde ihlaller bitmiyor. Boğazıma bıçak dayadı, kafama poşet geçirdi bunlar kolay atlatılacak olaylar değil tabii ki psikolojim etkileniyor. Bu çok zor bir vaziyet. “

“TUTUKLAMA TEDBİRİ BEN ÖLDÜKTEN SONRA MI UYGULANACAK?”

Eski eşinin kendisini hala tehdit ettiğini ve can güvenliğinin olmadığını belirten Ulugün şunları belirtti: “Eski eşim ile ilgili 48 soruşturma dosyası var. Dolayısıyla bu şahsın suça eğilimi çok açık bir biçimde ortada. Ben özellikle mesleğim gereği çok merak ediyorum bu zamana kadar bu kadar dosya varken uygulanmayan tutuklama önlemi acaba ben öldükten sonra mı uygulanacak? Dolayısıyla gerek Kocaeli’nde bulunan savcı ve hakimlerin ya da kimse bununla ilgilenen kişilerin bir an önce gerekeni yapmasını bir avukat olarak, bu mesleği icra eden bir kişi olarak adaletin sağlanmasını istiyorum.”

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı