adplus-dvertising

Eski erkek arkadaşının bıçakladığı Burcu yaşam mücadelesini kazandı

Adana’da eski erkek arkadaşı tarafından boğazı, karnı ve vücudunun çeşitli yerlerinden bıçaklanan güzellik uzmanı Burcu T., hastanede 9 gündür verdiği hayat mücadelesini kazandı. Vücuduna 135 dikiş atılan genç kadının teyzesi Fatma Gönen, “Bıçağı olaydan önce satın almış. Benim yeğenim yaşam dolu bir kızdır. En ağır cezayı almasını istiyoruz” şeklinde konuştu.
Takip et
Eski erkek arkadaşının bıçakladığı Burcu yaşam mücadelesini kazandı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Edinilen bilgiye göre olay, 30 Ağustos günü saat 18.00 sıralarında merkez Seyhan ilçesine bağlı Cemalpaşa Mahallesi’ndeki bir apartmanda yaşandı. Anne ve babası yaşamını yitiren Burcu T. (31), arkadaşıyla kaldığı evinden aşağı indiği sırada iddiaya göre 2 sene önce görüşmeyi kestiği eski erkek arkadaşı Umut E.’nin (41) bıçaklı saldırısına uğradı. Umut E., olaydan hemen önce satın aldığı ekmek bıçağıyla Burcu T.’nin boğazını kesip, vücudunun çeşitli yerlerinden yaraladıktan sonra kaçtı.

Çığlık seslerini duyup yardıma koşan esnaf, havlularla Burcu T.’ye tampon yapıp, polis ve sağlık ekiplerine haber verdi. Gelen sağlık ekibi, ilk müdahalenin sonrasında Burcu T.’yi Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürdü. Ambulanstayken bilinci kapanan Burcu T. ameliyata alındı. Entübe edilen Burcu T., daha sonra yoğun bakım ünitesine alındı.

Platonik aşıkmış

Seyhan Emniyet Müdürlüğü ekipleri, şüpheli Umut E.’yi olay yerine yakın bir sokakta yakaladı. Polis merkezindeki işlemlerinin sonrasında adliyeye sevk edilen şahıs, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Umut E. ifadesinde ise, “Burcu T.’ye platonik olarak aşıktım” şeklinde konuştu.

Eski erkek arkadaşının bıçakladığı Burcu yaşam mücadelesini kazandı

Aldığı bıçak darbeleriyle pankreas, kalın bağırsağı, akciğer ve karaciğeri zarar gören Burcu T.’nin midesinin yüzde 30’u ile safra kesesi alındı. Birden fazla ameliyata giren Burcu T., 9 günlük hayat mücadelesini kazanıp servise alındı. Boğazı, karnı, kolu ve bacaklarındaki derin bıçak darbelerine karşın yaşama tutunan genç kadının vücudunun çeşitli yerlerine de 135 dikiş atıldı.

“Yeğenim yaşama tutundu”

İhlas Haber Ajansı’na konuşan teyze Fatma Gönen, “Umut denilen katil benim yeğenimi bu hale getirdi. Umut ile Burcu ayrıldıktan sonra Umut, Burcu ile yeniden birleşmeyi kabul ediyor fakat kızımız kabul etmiyor. 2 sene sonra 30 Ağustos’ta kızımız apartmandan inerken yakalıyor ve önce ağzını kapatıyor, sonra da bıçaklıyor. Çocuğumuz 9 gün yoğun bakımda yattı. Hatta hastaneye geldiğinde ölmüştü. Allah razı olsun tüm doktorlar, tüm görevliler benim kızımı yaşattılar. 8 saatlik bir operasyon geçirdi ve yaşama tutundu. Bunu hak edecek hiçbir şey yapmadı” diyerek konuştu.

“Kızım çok acılar çekti”

Yeğeninin çok acılar çektiğini fakat yaşama tutunduğunu belirten teyze Gönen, “Kadın olmak zayıflık değildir. Bu Şekilde bir erkeğin kadını zayıf görmeye hakkı olmamalı. Erkek dediğin adam gibi geri çekilmeyi de bilmelidir. O katile adam bile diyemiyoruz. Çok utanıyoruz. Güvenecek insan kalmadı. Etrafımızdaki herkesten şüpheleniyoruz. Kızım çok acılar çekti. Şu an yeğenimin organlarının birçoğu eksik. Yüreğimizi yaktılar. Başka bir kadının başına gelmesini kesinlikle istemiyoruz” şeklinde konuştu.

Eski erkek arkadaşının bıçakladığı Burcu yaşam mücadelesini kazandı

“En ağır cezayı almasını istiyoruz”

Umut E.’nin hak ettiği cezayı almasını istediğini aktaran Gönen, “Polisler olaydan 10 dakika sonra Umut’u yakaladılar. ‘Platonik aşıktım’ diye ifade verdi. Planlı ve programlı hareket etmiş. Olaydan önce bıçağı satın almış. Bu nasıl bir vicdansızlık. Benim yeğenim yaşam dolu bir kızdır. Çok yetenekli bir güzellik uzmanıdır. Çok acılar yaşattılar bize. 135 dikiş izi var. En ağır cezayı almasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.