adplus-dvertising

Eski ehliyetler için son gün 31 Aralık 2022

1 Ocak 2016’dan önce gerçekleştirilen ehliyetlerin yenilenmesi için verilen süre uzatılmıştı. 1 Ocak 2016 tarihinden önce verilen ehliyetlerin yenilenmesi gereken süre daralırken Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nden şoförlere uyarı geldi.
Takip et
Eski ehliyetler için son gün 31 Aralık 2022
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İçişleri Bakanlığı, 1 Ocak 2016’dan önce gerçekleştirilen ehliyetlerin yenilenmesi için verilen süreyi 31 Aralık 2022’ye kadar uzatmıştı. Eski tip ehliyetlerin yenileme işleminin doğabilecek cezaların önüne geçilmesi için 2022 senesi bitmeden yapılması gerekiyor. Süre giderek daralırken Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü de bu konuda şoförleri uyardı. Ehliyetini yenileyecekler ‘randevu.nvi.gov.tr’den ya da Alo 199’dan randevu alabiliyor.

DEĞİŞİM PARASI NE KADAR?

Randevuyu alanların 15 liralık değişim ücretini (kıymetli kağıt bedeli) müracaattan önce vergi dairesi müdürlüklerine, ‘ivd.gib.gov.tr’ internet adresi üstünden sanal pos uygulamasıyla ya da bankaya yatırması gerekiyor. Müracaatta gereken belgeler:

-Nüfus cüzdanı,
-Eski şoför belgesi,
-15 liralık değişim bedelinin bankaya yatırıldığına dair makbuz,
-Son 6 ay içinde çekilmiş bir tane biyometrik fotoğraf ve ‘şoför olur’ yazan ve aile hekiminden ücretsiz olarak alınan şoför sağlık raporu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.