Eski Britanya Başbakanı Cameron Özür Diledi

Britanya’nın eski Başbakanı David Cameron yaptığı açıklamada ‘Brexit’ referandumunu kaybettikten sonra Obama ve Avrupa liderlerini arayıp özür dilediğini söyledi.

The Times'a konuşan Cameron aldığı 'Brexit' kararı sonrası bunu her gün düşündüğünü ve büyük pişmanlık duyduğunu belirtti. Cameron, bazı insanların kendisini yaptığım referandum için affetmeyeceğini belirtti ve diğer insanların da referandumu kaybettiği için kendisini affetmeyeceğini dile getirdi.

Avrupa Birliği'nde kalmak için kampanya yürüten Cameron, referandumu kaybettikten sonra dönemin ABD Başkanı Obama'yı ve Avrupa liderlerini arayarak özür dilediğini ifade etti. Eski Başbakan, ikinci bir 'Brexit' referandumunun olabileceğini söyledi ve bunun nedenini de ülkelerin sıkışmasına bağladı.

"JOHNSON'UN BAŞARILI OLMASINI İSTERİM"

Yeni Başbakan Boris Johnson hakkında da değerlendirmelerde bulunan Cameron, Johnson'un başarılı olmasını istediğini ifade etti ve parlamentoyu tatil etme kararını desteklemediğini ve anlaşmasız Brexit'i gerçekleştirmenin kötü bir fikir olacağını düşündüğünü söyledi.

Cameron'un otbiyogrofisi olan 'For the Record' (Kayıtlara geçmesi için) adlı kitap çarşamba günü Britanya'daki kitapçılarda satışa çıkacak. Cameron kitabında, Johnson ve Michael Gove'u 'şok edici şekilde davrandıkları için' eleştirdiğini de söyledi

Britanya'yı referanduma götüren Camerun, referandumda Avrupa Birliği'nden ayrılma kararı çıkınca bu süreci başkasının yürütmesi gerektiğini ifade etmişti ve gözyaşları içinde istifa etmişti.

 

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı