adplus-dvertising

Eski ABD Başkanı Trump’ın Meksika’ya füze fırlatmayı önerdiği iddiası

Eski ABD Savunma Bakanı Mark Thomas Esper, eski ABD Başkanı Donald Trump’ın iki defa Meksika’ya füze fırlatmayı önerdiğini öne sürdü.
Takip et
Eski ABD Başkanı Trump’ın Meksika’ya füze fırlatmayı önerdiği iddiası
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Eski ABD Savunma Bakanı Mark Esper, “Kutsal Yemin” (A Sacred Oath) isimli kitabında eski ABD Başkanı Donald Trump’ın beraber çalıştıkları dönemde Meksikalı yetkilileri ülkenin kontrolünü sağlayamamakla suçlayarak, uyuşturucu laboratuvarlarını yok etmek için kendisine iki defa Meksika’ya füze atmayı önerdiğini öne sürdü. Esper, her defasında bu öneriye karşı çıktığını fakat Trump’ın “Birkaç Patriot füzesi ateşler, laboratuvarları havaya uçurabiliriz. Soran olursa da saldırıyı ABD’nin yapmadığını açıklarız” sözleriyle ısrar ettiğini söyledi.
Kitapta 2020 senesinin yaz aylarında özellikle ülkenin güney sınırındaki uyuşturucu trafiğinden rahatsız olan Trump’ın kendisine iki defa bu teklifte bulunduğunu açıklayan Mark Esper, ilk duyduğunda Trump’ın şaka yaptığını düşündüğünü fakat yüzüne bakınca ifadesinden ciddi olduğunu anladığını belirtti.
Eski ABD Savunma Bakanı Mark Esper, Trump döneminde yaptığı çalışmaları ve sırları Amerikan halkına anlatmak için yazdığı yeni kitabında Trump’ı “kendi çıkarlarını düşünen ve kamu hizmeti pozisyonunda bulunmaması gereken ilkesiz biri” olarak tanımlıyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.