adplus-dvertising

Eşinin katil zanlısı şüphesiyle 1 yıl cezaevinde kaldıktan sonra tahliye edilen sanık olay gecesini anlattı

Kocaeli’de evlendikten 3 ay sonra eşi Beyzanur Özel Fidan’ı evde ölü bulan ve cezaevinde bir sene kaldıktan sonra bilirkişinin, ‘Yüzde 51 intihar olabilir’ kanaati ile ev hapsine hükmedilen sanık Ömer Fidan, evlilik sürecini ve olay gecesini anlattı.
Takip et
Eşinin katil zanlısı şüphesiyle 1 yıl cezaevinde kaldıktan sonra tahliye edilen sanık olay gecesini anlattı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kocaeli’de 3 ay önce evlendiği eşi Beyzanur Özel Fidan’ı 20 Mart 2021 tarihinde evde ölü bulan cinayet zanlısı Ömer Fidan, bir sene cezaevinde kaldıktan sonra konuttan çıkış yasağı getirilerek tahliye edildi. Beyzanur’un ailesi olayın cinayet olduğunu söylese de Ömer Fidan suçlamaları ret ederek eşiyle olan evlilik sürecini ve olay gecesinde olanları anlattı.

“Beyza’nın ailesi bizim evliliğimizi bitirmek için mücadele etti”

Beyzanur’un ailesinin evliklerine onay vermediğini öne süren Ömer Fidan, “Beyza ile 3-4 aylık bir sevgililik dönemimiz oldu, ailesi ise bu süreçte ilişkimizi ve evlilik düşüncemizi kabul etmedi. Beyza’nın ailesinin evliliğimizi kabul etmemesinin nedeni daha önce evlenip boşanmam. Daha önceki evliliğimde eski eşime şiddet uyguladığımı söylüyorlar fakat bu şekilde bir şey olmadı, bunu eski eşimle de konuşabilirsiniz. İnsanlar bunu bilmeden beni Beyza’nın ailesinin konuşmalarıyla yargılıyor, yargılamasınlar. Biz eski eşimle anlaşamadığımız için ayrıldık. Beyza’nın ailesi evliliğimizi onaylamadığı için kaçarak evlendik. Annesi Beyza’yı kapının önüne koydu ben de gidip almak mecburiyetinde kaldım. Olay gecesi benim işlerimle alakalı, onun ailesi ile alakalı sıkıntılardan dolayı münakaşamız oldu. Biz evlenmeden önce Beyza’nın ailesi ile alakalı sorunları vardı, ailesi evliliğimiz nedeniyle onu ret etti. Eşim zaten psikolojik sıkıntılar nedeniyle ilaçlar kullanıyordu, ailesi tarafından ret edilince daha da kötü oldu, her gün ailesi için gözyaşı döküyordu. Olaydan 15 gün öncesinde bir münakaşamız oldu diyerek benim onun boğazını sıktığımı söylüyorlar fakat öyle bir şey yok. Bizim münakaşamız oldu ama münakaşa her evlilikte olan bir şey, ben hiçbir şey saklamadım. Beyza’nın ağabeyi onu zorla gelip evden aldı, bir saat içerisinde ise Beyza bana yalvararak onu oradan almamı istedi. Beyza’nın ailesi bizim evliliğimizi bitirmek için mücadele etti” şeklinde konuştu.

Eşinin katil zanlısı şüphesiyle 1 yıl cezaevinde kaldıktan sonra tahliye edilen sanık olay gecesini anlattı

“Beyza son dönemlerde ara sıra ilaçlarını kullanıyor ara sıra de kullanmıyordu, bu da intihar etmesinde etki oldu”

Beyza’ya şiddet uygulamadığını, otopsi raporlarında darp izi olmadığını ileri süren Fidan, “Beyza seneler önce ailesiyle olan sorunları nedeniyle psikolojik ilaçlar kullanıyordu, evlilik sürecinde de kullanıyordu. Beyza aksi ve sinirliydi, sakin birisi değildi, ilaçları kullanmayınca farklı oluyordu. Beyza son dönemlerde ara sıra ilaçlarını kullanıyor ara sıra de kullanmıyordu, bu da intihar etmesinde etki oldu. Komşum olay gecesi tartışmamızı duymuş, zaten uzun bir münakaşa olmadı, 5-10 dakikalık bir münakaşa oldu yalnızca. Ben Beyza’ya tartışmamıza gerek olmadığını, sakinleşmemiz gerektiğini söyledim. Daha sonra ben başka odaya Beyza ise başka odaya gitti. Ben bu şekilde bir şey yapacağını bilemezdim. O gün tartışmamızın nedeni benim işimle olan sorunu eve yansıtmamdan dolayı oldu” diyerek konuştu.

Eşinin katil zanlısı şüphesiyle 1 yıl cezaevinde kaldıktan sonra tahliye edilen sanık olay gecesini anlattı

Beyza’nın, ailesinin affetmesi için aylarca ağladığını öne süren Ömer Fidan, Beyza ailesine ‘Ben kötü bir şey yapmadım, yalnızca sevdiğim adamla evlendim’ şeklinde konuştu, fakat ailesi onu kabul etmedi. Bizim evliliğimizden önce Beyza 2 kez intihar girişiminde bulunmuş, bunu kendi ailesi de biliyor ama gelip mahkemede söylemiyorlar. Zaten vücudunun belirli yerlerinde kendine zarar verdiği raporlarda çıkıyor. Ben zaten eşimi kaybettim, yapmadığım bir şey yüzünden 12 ay cezaevinde kaldım. Benim de ilk evliliğimden 2 adet çocuğum var, bir tanesi de kız. Bu zamana kadar ailesi neredeydi, yapmadığım bir şey yüzünden neden suçlanan benim. Darp yok, cebir yok, tırnaklarında DNA izi yok. Olay yeri araştırmanın raporlarında, kapının arkasında geçiyor. Eşimin kapının arkasındaki saçları, sırtının izi mevcut” dedi.

“Kıskanç biriydim, eşimi kısıtlayan biriydim bunları kabul ediyorum çünkü eşimi sevdiğim için kıskanıyordum”

Beyza’nın arkadaşı Meltem’in mahkemede tanıklık ettiğini söyleyen Ömer Fidan, “Meltem benim kıskanç olduğumu belirtti. Evet ben kıskanç biriydim, eşimi kısıtlayan biriydim bunları kabul ediyorum çünkü eşimi sevdiğim için kıskanıyordum. Ben bu şekilde yetiştim, bu şekilde gördüm. Bunları hiçbirini saklamadım. Meltem zaten mahkemede karşılıklı birbirimizi kıskandığımızı belirtti. Beyza’da kıskanç ve kısıtlayan biriydi. Bu karşılıklıydı fakat bununla ilgili bir sıkıntı yaşamadık. Eşim normalde hemşireydi, işinde bir sorun olmasın, ilaç kullandığını bilinmesin diyerek devlet hastanesine gitmiyordu. Beyza evlilik sürecinde de ilaç içiyordu” ifadelerini kullandı.

Olaya ilişkin elinde rapor olduğunu ifade eden sanık Fidan, “Olay yeri inceleme raporunda, kapı kilidinin kırık olduğu, kapının kilitliyken anahtarın iç kısım da olduğu, kapının kilitliyken dışarıdan yapılan zorlama sonucunda eğilerek açıldığı yazıyor. Ben kapıyı içeriden kilitleyip, dışarıdan nasıl kırabilirim? Kapının arkasında saç temasından kaynaklı kapı kolunda sürtünme ve kapı arkasında vücut izi çıkıyor. Bunu ben yapmış olsam bir darp izi olur. Benim eşim zayıf, küçük bir insan değildi. Ben bu şekilde bir işlemi yapmaya kalksam eşim mücadele eder, çırpınır, bana zarar verir ve tırnak izinde DNA çıkardı. Eşim telefonunda intihar taktikleri ile alakalı aramalar yapmış bunlar da araştırmalarda çıkıyor” diyerek konuştu.

Dava süreci devam eden ve ev hapsine hükmedilen Ömer Fidan’ın 3 ay sonra yeniden duruşması görülecek.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.