Eşini Ve Kızını Vuran Adam Kendini Savunmadı

Antalya’da eşini ve kızını av tüfeğiyle vurarak öldüren adam, bugün çıktığı mahkemede savunma yapmadı: ‘Ölen yabancı değil. Onların arkasından savunma yapmayı kendime yakıştıramıyorum.’

Antalya’nın Muratpaşa ilçesi Yenigün Mahallesi’nde, 15 Ekim 2017’de, tartıştığı eşi Hanife ve ardından kızı Esra’yı av tüfeğiyle vurarak öldüren, ardından bacanağı Osman Göçer’in evine giderek onu da öldürmeye teşebbüs eden Sertok Özen, bugün son savunmasını yapmak üzere mahkemeye çıkarıldı.

KENDİME YAKIŞTIRAMIYORUM

Antalya 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde son savunmasını yapması için söz verilen Sertok Özen, ölenlerin yabancı olmadığını, bu nedenle savunma yapmayı kendine yakıştıramadığını belirterek “Takdir mahkemenin, ölen yabancı birisi değildi. Birisi karım, birisi kızım. Onların arkasından savunma yapmayı da kendime yakıştıramıyorum.” ifadelerini kullandı. Mahkeme heyeti tarafından sanık Özen’e, kasten adam öldürme suçlarından iki kez ağırlaştırılmış müebbet cezası verildi. Bunun yanı sıra heyet, sanık Özen’i, bacanağı ve bacanağının eşi olan müştekiler Osman ve Emine Göçer’e karşı işlediği silahlı tehdit suçundan da 3 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırdı.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı