Eşini ve çocuklarını kaybeden Filistinli baba Erdoğan’dan yardım istedi!

İsrail tarafından yapılan saldırılar sonucu 4 çocuğunu ve eşini kaybeden acılı baba Muhammed el-Hadidi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan, hayatta kalan tek çocuğu için yardım istedi.
Takip et
Eşini ve çocuklarını kaybeden Filistinli baba Erdoğan’dan yardım istedi!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İsrail’in ölüm bombaları Hadidi’nin eşi Maha Ebu Hatab ve çocuklarını bu dünyadan bayram günü kopardı.

Maha Ebu Hatab; oğulları Suheyb (14), Yahya (11), Abdurrahman (8), Usame (6) ve 5 aylık Ömer’e bayramlıklarını giydirerek yakında ikamet eden ailesinin evine bayramlaşmaya gitmişti.

İsrail’in hava saldırısı 15 Mayıs’ta Maha ve çocuklarının bayramlaşmak için gittiği Şati Mülteci Kampı’ndaki Hatab ailesine ait evi hedef aldı.

Saldırıda, Maha, oğulları Suheyb, Yahya, Abdurrahman, Usame’nin yanı sıra Hatab ailesinden anne Yasemin Hassan, Yusuf (11), Bilal (9), Meryem (8), ve Yamen (6) hayatını kaybetti.

Bombardımanın hedefindeki evin enkazından Hadidi’nin 5 aylık oğlu Ömer ile Hatab ailesinin 4 yaşındaki kızı Mariya yaralı kurtarıldı.

Eşini ve çocuklarını kaybeden Filistinli baba Erdoğan’dan yardım istedi!

5 AYLIK OĞLUYLA YAŞAMA TUTUNMAYA ÇALIŞIYOR

İsrail saldırısında eşiyle 4 çocuğunu kaybeden Muhammed el-Hadidi, ailesinden geriye kalan tek çocuğu Ömer’le yaşama tutunmaya gayret ediyor.

Eşi ve 4 çocuğunu kaybetmesine karşın metanetini korumaya devam eden Gazzeli baba, oğlu Ömer’in bütün ihtiyaçlarını karşılamaya ve annesinin yokluğunu hissettirmemeye çalışıyor.

Annesi ve 4 kardeşini kaybeden Ömer bebeğin gözünün altındaki morluk ve ayağındaki bandaj yürekleri burkuyor.

Her şeyden habersiz babasının kucağında uyuyan Ömer’in yaşadıkları, İsrail’in Filistinli çocuklara yaşattığı zulmü gözler önüne seriyor.

Eşini ve çocuklarını kaybeden Filistinli baba Erdoğan’dan yardım istedi!

“HİÇBİR UYARI YAPMADAN BOMBALADILAR”

Eşi ve 4 çocuğunu kaybettikten sonra hastanede yaptığı açıklamada metanetiyle milyonları duygulandıran Hadidi, Gazze’nin kuzeyindeki Şati Mülteci Kampı’ndaki evinde muhabirine yaşananları anlattı.

Hadidi, saldırının meydana geldiği gece evinde uyuduğunu, Gazze’nin büyük bölümünde hissedilen patlamanın sesiyle uyandığını söyledi.

Komşularından birinin, akrabalarına ait evin hedef alındığını söylemesi üstüne bölgeye gittiğini dile getiren Hadidi, “Hızla oraya gittiğimde 3 katlı bir evin yerle bir olduğunu gördüm. Oraya vardığım zaman, sivil savunma ekipleri parçalar halinde cesetleri çıkarmaya başlamıştı. Oğlum Suheyb’in bedeninin parça parça çıkarıldığını gördüm. Daha sonra hastaneye giderek eşim ve öbür çocuklarımı gördüm” şeklinde konuştu.

Eşi Maha ve çocuklarının bayramlaşmak için akrabalarının evine gittiğini ifade eden Hadidi, şu şekilde devam etti:

“Eşim, bayram günü çocukların bayramlıklarını giydirmiş güzel, neşeli ve eğlenceli bir gün geçirmek için oyuncakları da yanına alarak akrabalarının evine gitti. Fakat işgal kuvvetlerinin savaş uçakları herhangi bir uyarı yapmadan onları bombaladı. Bildiğiniz gibi Ramazan Bayramı günlerini yaşıyorduk. Fakat bu bayram bizlere farklı bir biçimde geldi. Ramazan Bayramı’yla beraber eşimin ve çocuklarımın şehit düşmesiyle iki bayram yaşamış olduk.”

Eşini ve çocuklarını kaybeden Filistinli baba Erdoğan’dan yardım istedi!

ANNESİNİN VUCUDUNU SİPER ETMESİ SAYASENİNDE ÖMER BEBEK KURTULMUŞ

Oğlu Ömer’in saldırıdan yaralı olarak kurtarılmasının Allah’ın bir lütfu olduğunu dile getiren Hadidi, “Sivil savunma ekiplerinden bir kişi oğlumu enkazın altında annesinin kucağına sarılmış bir halde bulduklarını ve kurtardıklarını belirtti. Burada annenin çocuğu için kendini feda ettiğine şahit olduk” diyerek konuştu.

Şati Mülteci Kampı’nda 2’si kadın 8’i çocuk 10 kişinin yaşamını yitirdiği katliamın İsrail’in herhangi bir uyarıda bulunmadan çocuk ve kadınlara ne kadar canice saldırdığının bir göstergesi olduğunu dile getiren Hadidi, “Buradan sizin aracılığınızla dünyanın özgür insanlarına bir mesaj göndermek istiyorum. İsrail’in yoksun olduğu, demokrasi, insan ve çocuk haklarından bahsedenlere söylüyorum ki Gazze’de yaşananlar insanlığa karşı işlenmiş suçlardır. Tam manasıyla bir insanlık suçudur” ifadelerini kullandı.

Eşi ve 4 çocuğunu kaybetmesine karşın metanetini nasıl koruyabildiğine ilişkin soruya karşılık Hadidi, şunları belirtti:

“Gösterdiğimiz sabır Allah’tandır. Hayal edin göz açıp kapayıncaya kadar ailenizi ve çocuklarınızı öldürüyorlar. İnsanoğlunun aklı bunu algılayamıyor. Fakat, sabır ve sebatı Allah verir. İnancımız gereği şehitler Allah katında rızıklandırılırlar. Bundan dolayı da sabrediyoruz.”

Eşini ve çocuklarını kaybeden Filistinli baba Erdoğan’dan yardım istedi!

ERDOĞAN’DAN ÖMER BEBEĞE SAHİP ÇIKMASINI İSTEDİ

İsrail saldırısından önce eşi ve çocuklarıyla Türkiye’yi ziyaret etmek için plan yaptıklarını aktaran Hadidi, “Eşim ve çocuklarım şehit olmadan önce ailecek Türkiye’ye seyahat etmek için pasaportlarımızı hazırlamıştım. Allah’ın takdiri… Onlar şehit düştü ve Rablerinin yanına gittiler. Buradan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslenerek, küçük evladım Ömer ve Mariya Ala Ebu Hatab’ın meseleleriyle ilgilenmesini, onlara sahip çıkmasını ve ihtimam göstermesini talep ediyorum” ifadelerini kullandı.

Hadidi, her ne kadar çocuğuna annesinin yokluğunu hissettirmemek için seferber olsa da babanın annenin yerini tutamayacağını işaret etti.

Filistinli acılı baba, “Şu anda savaş durmuş durumda. Bu çocuğun yanında annesi dışında kim duracak. Biliyorsunuz bu yaştaki çocuklar şiddetle annesine ihtiyaç duyuyor. Bu da annesini kaybetti. Babanın rolü ne kadar büyük olsa da annenin yerini tutmaz. Anne toplum demektir. Bu çocuk da anne şefkatinden mahrum oldu” diyerek konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.