Eşini Ulu Orta Yerde Aşağılayıp, Küçük Düşürenler Yandı

Şiddetli geçimsizlik yaşayan bir çift karşılıklı boşanma davası açtı. İlk olarak kadının boşanma talebinin haklı görülmesi ile ilgili karar çıkarken, temyize gidilmesinin ardından karar değişti. Erkeğin, eşi hakkında, ”Bana herkesin içinde iktidarsız deyip, beni aşağılıyor.” ifadesinin tanıklarla desteklenmesi sonucu dava erkeğin lehine sonuçlandı.

Şiddetli geçimsizlik sebebiyle birbirlerinden ayrılmak isteyen ve karşılıklı dava açan çift, Yargıtay kararıyla, emsal oluşturabilecek bir durumun ortaya çıkmasına neden oldu.

Kadının açtığı davada gerekçe olarak, erkeğin sürekli evi terk edip gitmesi gösterilirken, erkeğin açtığı dava reddedildi. Bu kararın ardından kararı temyize götüren koca, karısının kendisini, ”İktidarsız” olarak tanımladığını ve ailesi ile çevresinde sürekli bu şekilde konuştuğunu ifade etti.

İlk kararda kadının davasını kabul eden, erkeğin davasını reddeden mahkemede, Yargıtay kararı ile emsal bir durum ortaya çıktı.

KADIN, KOCASINI AŞAĞILADIĞI İÇİN HAKSIZ SAYILDI

Eşinin evi terk edip gitmesini boşanma sebebi olarak gösteren kadın, kocasının açtığı karşı dava ile haksız sayıldı. Tanıkların da ifadelerinin başvurulduğu olayda, kocasını başkalarına kötüleyen ve onun hakkında aşağılayıcı sözler sarf eden kadın davayı kaybetti.

Bu durumun, benzer boşanma olaylarına emsal teşkil etmesi bekleniyor.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı