adplus-dvertising

Eşini defnettiği köyde 25 yıldır elektriksiz yaşıyor

Eşinin vefatından sonra şehir yaşamını terk eden 89 yaşındaki Remzi Gür, Çatalca’da ormanlık alanda bulunan babadan kalma arsasının üstüne yaptığı evde 1997 senesinden beri elektriksiz yaşıyor. Eşini defnettiği köyün dışına yerleşen Remzi Gür, artık yaşlandığını belirterek, evine elektrik bağlanmasını istedi.
Takip et
Eşini defnettiği köyde 25 yıldır elektriksiz yaşıyor
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İstanbul’da emekli olduktan sonra da çalışmaya devam eden Remzi Gür, 1995 senesinde eşini kaybetti. Eşini Belgrat köyüne defneden Gür, eşinin vefatının sonrasında şehir yaşamını da terk ederek köye yerleşti. Köyde evi olmayan Gür, ormanlık alanda bulunan babadan kalma arsasının üstüne, kendi olanakları ile ev yaptı. Fakat evini yaptığı yer köyün dışında olduğu için elektrik bağlayamadı. 1997 senesinde yaptığı eve yerleşen Remzi Gür, o günden beri elektrik olmadan hayatını sürdürüyor. Tek başına ormanlık alanda yaptığı evde yaşayan 89 yaşındaki Remzi Gür, artık yaşlandığını ve elektriksiz hayatını sürdüremediğini belirterek elektriğinin bağlanmasını istiyor.

Eşini defnettiği köyde 25 yıldır elektriksiz yaşıyor

“Ölmeden evvel elektriğimin bağlanmasını arz ediyorum”

25 senedir yalnız başına ve elektriksiz yaşayan Remzi Gür, “İstanbul’da çalışıyordum. Eşim vefat ettikten sonra buraya gelip defnettim. Burada arsam vardı, arsanın üstüne ev yaptım. 1997 senesinde burada yaşamaya başladım ve o günden bu güne elektriksiz yaşıyorum. 89 yaşındayım elektriksiz yaşamak, yemek yapmak zor oluyor. Elektriksiz hayatım zor oluyor. 25 yıldan beri elektriksiz yaşıyorum. Ölmeden evvel elektriğimin bağlanmasını arz ediyorum” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.