adplus-dvertising

Eşini baltayla öldüren adama indirimsiz ağırlaştırılmış müebbet

İzmir’de eşi Sevgi Polat’ı (48) baltayla öldüren Yakup Polat (54), ‘Tasarlayarak, canavarca hisle ve eziyet çektirerek öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılırken, sanığa herhangi bir indirim uygulanmadı.
Takip et
Eşini baltayla öldüren adama indirimsiz ağırlaştırılmış müebbet
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

26 Kasım 2019 tarihinde, 1’i engelli 4 çocuk babası Yakup Polat ile eşi Sevgi Polat arasında İzmir’in Buca ilçesinde bulunan evlerinde münakaşa çıktı. Münakaşanın kavgaya dönüşmesi üstüne Yakup Polat, iddialara göre eşine baltayla vurdu.

Sevgi Polat hayatını yitirirken, polisi arayan Yakup Polat, eşini öldürdüğünü belirtti. İhbar üstüne eve gelen ekipler, Yakup Polat’ı gözaltına aldı. Sevgi Polat ise yapılan otopsinin sonrasında toprağa verildi. Tutuklanan Yakup Polat hakkında ‘kasten öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talebiyle dava açıldı.

İzmir 12. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan sanık, olaya ilişkin aklına bir şey gelmediğini belirtti. Yargılamada Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesinden alınan raporda sanığın cezai ehliyetinin tam olduğu tespit edildi.
Yakup Polat’ın yargılanmasına bugün İzmir 12. Ağır Ceza Mahkemesinde devam edildi.

Tutuklu sanık duruşmaya Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katılırken, avukatlar salonda hazır bulundu. Duruşmada söz verilen sanık avukatı, müvekkilinin canavarca hisle davranmadığını ve tasarlayarak cinayeti gerçekleştirmediğini savunarak indirim talebinde bulundu.

“Annemin kanları odanın öbür ucuna kadar gitmiş”

Mağdur avukatları ise sanığın indirimsiz olarak cezalandırılmasını talep etti. Celsede söz verilen çiftin çocuklarından M.P., “Babam, annemi tasarlayıp canavarca hisle öldürdü. Bir anlık hisle olsaydı boğarak öldürürdü. Olayın sabahında normal bir biçimde kahvaltı yapmışlar. Engelli kardeşim okula gittikten sonra cinayeti işlemiş. Annem, babamın gömleğini ütülemek için ütüyü açmış. Açık olan ütüyü olaydan sonra eve giren polisler kapatmış. Babam, annemin arkasından baltayla saldırmış. Annemin kanları odanın öbür ucuna kadar gitmiş. Can havliyle camı açıp yardım istemiş ama babam gelip camı kapatmış. Cinayetten sonra üstünü temizleyip kanlı giysilerini değiştirip teslim olmuş. En ağır cezayı almasını istiyorum” şeklinde konuştu.

Son sözü sorulan sanık Yakup Polat ise pişman olduğunu belirtti.

Mahkeme heyeti, sanık Yakup Polat’ı ‘Tasarlayarak, canavarca hisle ve eziyet çektirerek öldürme’ suçlarından ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırdı. Heyet, sanığın cezasında herhangi bir indirim de uygulamadı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.