Eşi ve 3 Çocuğunu Kaybeden Kadına Kimse Cevap Veremedi

Trafik kazasında eşini ve 3 çocuğunu yitiren Aysun Umaç, komadan uyanınca çocuklarını sordu. Talihsiz kadının bu sorusuna kimse cevap veremedi.

Umuç Ailesi’nin kızı Fatma Köse’nin Hatay’daki düğün törenine gitmek için yola koyuldular, 2 arabaydılar. 23 Eylül’de Sivas’ın Şarkışla ile Kayseri’nin Pınarbaşı ilçeleri arasındaki yolda trafik kazası meydana geldi.


BABA VE 3 ÇOCUĞU HAYATINI KAYBETT

Pınarbaşı’ndan Sivas istikametine giden Fatih Umuç idaresindeki araç, bir anda kontrolden çıkarak, yol kenarında olan dere yatağına uçtu. Yaklaşık 15 metre yükseklikten düşen ve ters dönerek duran araçta yer alan Hakan Umuç ve oğlu Yunus Emre Umuç olay yerinde, diğer iki oğlu Yavuz Selim Umuç ile Yusuf Kenan Umuç ise sevk edildikleri Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde hayatını kaybetti.

ANNE AYSUN UMUÇ YOĞUN BAKIMDA

Hayatını kaybeden çocukların annesi Aysun Umuç (32), sürücü Fatih Umuç (23), Hicran Dalga (32) ve Sibel Erva Dalga (3) yaralandı. Hakan Umuç ve 3 oğlu son yolculuğuna Kars’ın Sarıkamış ilçesinde gönderildi. Baba Hakan Umuç toprağa göğsünde minik oğlu Yunus Emre Umuç ile defnedildi. Aileye bir acı haber daha dün geldi. Kız kardeşleri Hicran Dalga’nın da kalbi durdu. Trabzon’da hemşire olarak görev yapan Hicran Dalga’nın 3 yaşındaki kızı Sibel Erva’nın ise hastanedeki tedavisi devam ediyor. Henüz eşini, 3 çocuğunu yitiren anne Aysun Umuç ise olanlardan habersiz. Kars’ın Sarıkamış ilçesinde çiftçilikle uğraşan 65 yaşındaki Casim Umuç ise tarifsiz acılar içerisinde.

“MELEK FOTOKOPİSİ GİBİ BİR KIZ”

“7 çocuğum vardı. 2’si hayatını kaybetti. 3 torunum can verdi. Bu nasıl bir acı. Ciğerlerim yandı. Onlar iki arayla kızımın düğününe gitmişlerdi. Ben gitmedim. Keşke ben gitseydim, ben ölseydim. Çok ağır sınavlar bunlar. Çok ağır acılar. Allah’ım büyük sabır versin bize. Allah’ın emrine gene de kurban olayım. Ondan geldik ona gideceğiz tek tesellim bu. Gelinim Aysun 12 senelik gelinim. Kur’an hocalığı yapıyor. Melek fotokopisi gibi bir kız. O da benim bir kızım.

“BU SORUYA NASIL CEVAP VERİLİR?”

Yoğun bakımda hayat mücadelesi veriyor. Şimdiye dek gözlerini bir defa açtı, ‘Çocuklarım nerde’ diye sordu. Nasıl yanıt verilir ki bu soruya. Eşin de 3 minik çocuğun da kara toprağın altında nasıl denir. Daha soruya yanıt veremeden gözlerini gene kapattı. Durumu ağır. Bu melek nasıl dayanacak bu acılara.


'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı