Eşi Tarafından Vurularak Bacağını Kaybeden Manolya Akman Ölüm Korkusuyla Yaşıyor

İzmir’de eşi tarafından vurularak bacağını kaybeden, Manolya Akman, hala korkarak yaşadığını ve ölmek istemediğini söyledi.

İzmir Karabağlarda, geçtiğimiz Mayıs ayında, ev hanımı olan Manolya Akman, geçtiğimiz yıl Onur Akman ile evlendi. Hem eşi hem de eşinin ailesiyle sürekli sorunlar yaşayan genç kadın, kocası askere gidince kayınvalidesi tarafından baba evine geri gönderildi. Ancak genç kadının eşi askerden gelince yeniden evine döndü. Evliliğinin ilk günlerinden itibaren sorunlar yaşayan genç kadın, henüz 2 aylık evliyken eşi tarafından pompalı tüfekle 3 el ateş edilerek vuruldu.

10 gün yoğun bakımda kalan Manolya Akman, sol bacağını kaybederken, Onur Akman ise, polis ekiplerince gözaltına alındı. Tutuklanan Akman hakkında İzmir 26. Asliye Ceza Mahkemesi’nde, ‘Kasten yaralama’ suçundan dava açıldı. İlk duruşma 3 Eylül’de görülecek.

Eşi Tarafından Vurularak Bacağını Kaybeden Manolya Akman Ölüm Korkusuyla Yaşıyor

”EMİNE BULUT GİBİ OLMAK İSTEMİYORUM”

Toplam 10 ameliyat geçiren Manolya Akman ise 2, 5 aylık tedavi sonrası hastaneden taburcu oldu. Psikolojik tedavisi devam eden Manolya Akman, yaşadığı korku dolu anları, DHA’ya anlatttı. Emine Bulut cinayetinin ardından konuşan genç kadın, her gün ölüm korkusuyla yaşadığını ve sonunun Emine Bulut gibi olmaması için yetkililere seslendiğini söyledi.

Eşi Tarafından Vurularak Bacağını Kaybeden Manolya Akman Ölüm Korkusuyla Yaşıyor

”ÖLMEK İSTEMİYORUM”

Akman, “Kadına şiddeti kınıyorum. Çok acı günler geçiriyorum. Artık bu olayların sona ermesini istiyorum. Daha fazla kadının ölmesine dayanamıyorum. Hastane sürecinde olduğu gibi şu anda bile şikayetimden vazgeçmem için tehdit alıyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a sesleniyorum; Ölmek istemiyorum. Bacağımı kaybettim ama canım tehlikede. Artık özgürce yaşamak istiyorum” dedi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı