Eser Yenenler, Mücbir Sebepler programı için montaj dedi!

Eser Yenenler, "Mücbir Sebepler" programında yayınlanan bir şiirle dalga geçtiği iddiasına yanıt verdi. Ünlü oyuncu, programın o bölümüne katılmadığını ve görüntülerin montajlandığını söyledi.
Takip et
Eser Yenenler, Mücbir Sebepler programı için montaj dedi!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Bartu Küçükçağlayan ve Melikşah Altuntaş, instagram programları “Mücbir Nedenler” de Orhan Aydın’ın Nazım Hikmet’in Milli Mücadeleyi anlatan şiirini, okuma biçimini kahkalar atarak ele almışlardı.

Yayında Melikşah Altuntaş, “Beyefendinin iddiaları bunlar, bu şiir. Hatta düz yazı” diye eleştirmişti. Eser Yenenler’in de bu yayına bağlanarak vaziyete katkı sağladığı öne sürülmüştü.

Oyuncu, yaşananlarla alakalı bir açıklama yaptı: “Linç kültürünün malzemesi haline dönen montajlanmış video ile ilgili söyleyeceklerim var. Yayınlanan video ve Nazım Hikmet şiirini okuyan şairimizle yapılan yayında, sanılanın aksine canlı yayına bağlanmadım. O günden tam 3 gün sonra canlı yayına bağlandım ve konu tamamen küçükken şevkle ve hiddetle okuduğum 23 Nisan şiirindeki üslubumdu. Eğer öyle olmasaydı 23 Nisan’da okuduğum o şiiri paylaşmazdım. Haksız yere benim Atatürk ve vatan sevgime dilini uzatan herkese hakaret davası açtım.”

Orhan Aydın’dan yanıt

Orhan Aydın ise kişisel sosyal medya hesabı üstünden bir açıklama yaparak, fenomen ikiliye bir çağrıda bulundu: “Madem bu olay bu kadar büyüdü, bu ikiliye önerim var. Yaptıkları yayına beni misafir etsinler. Hayat-işçi-emekçi-şiir-sinema-tiyatro-komedi-şaklabanlık üzerine konuşalım. Tek koşulum var, yayından elde edilen gelirin hepsi Anadolu’da direnen bir tiyatro ekibine bağışlansın.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.