Esenyurt’ta Tükürme Diye Uyarıda Bulunan Adamı Dövdüler

Esenyurt’ta saldırganlar kendilerine ‘yere tükürme’ diye uyarıda bulunan adamı dövdüler. Araya giren kadına da şiddet uyguladılar.

Geçtiğimiz salı akşamı Esenyurt’ta yaşanan olayda, yol kenarında beklediği sırada yoldan geçen gruptan bir kişinin yere tükürmesi sonrası uyarıda bulunduğu iddia edilen Birol Ş. (52) saldırıya uğradı. Birol Ş. yere tüküren kişiye, “Evde de yere tükürüyor musun?” dedi ve saldırıya uğradı.

7 kişi olduğu belirtilen saldırganları mahalle sakinleri durdurmaya çalıştı. Olay anında araya giren bir kadın da saldırganların önüne geçerek Birol Ş.’yi korumak istedi. Grupta yer alan bir saldırgan olayı engellemeye çalışan kadına da yumruk attı. Yaşanan bu olaydan sonra çevredekiler polis ekiplerine haber verdi.

MAHALLENİN GENÇLERİ DEDİLER VE ŞİKAYETÇİ OLMADILAR

Çevredeki vatandaşlar saldırıya uğrayan Birol Ş.’ye yardım etmeye çalıştı ve bu sırada ihbar üzerine polis ekipleri olay yerine geldi. Birol Ş. polislere, yere tükürdüğü için uyardığını ve bu sabepten dolayı saldırıya uğradığını söyledi fakat Birol Ş. ve şiddete maruz kalan kadının, saldırganlar için ‘mahallenin gençleri’ diyerek şikayetçi olmadıkları öğrenildi.

Yaşanan bu olay çevrede bulunan bir güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde, saldırganlar adamın yanına gelerek yumruk atmaya başlıyor. Olay ayırmak isteyen kişilere de müdahale eden grup araya girmek isteyenleri uzaklaştırıyor. Yoldan geçen kadın da adama karşı uygulanan şiddeti önlemek için araya girmeye çalışıyor. Birol Ş.’nin önünde kollarını açarak duran kadına gruptan bir kişi saldırıyor ve kadına da vuruyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı