Esenyurt’ta taksi şoförüne bıçaklı gasp!

Esenyurt’ta, taksi sürücüsünün boğazına bıçak dayayıp, 230 lirasını gasbeden şüpheli, polis ekiplerinin 23 farklı güvenlik kamerasını araştırması neticesinde 8 saat içinde yakalandı. Şüpheli polis merkezindeki işlemlerinin tamamlanmasının sonrasında adliyeye sevk edildi.
Takip et
Esenyurt’ta taksi şoförüne bıçaklı gasp!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Olay, geçtiğimiz gün öğle saatlerinde Esenyurt Battal Gazi Mahallesi Limon Sokak üstünde yaşandı. Edinilen bilgiye göre, Uğur Bayram Çırak’ın kullandığı 34 TJB 31 plakalı taksiye binen Doğan Ç., şoförün boğazına bıçak dayadı. Taksi sürücüsünün 230 lirasını bıçak ile tehdit ederek gasbeden şüpheli daha sonra yaya olarak olay yerinden kaçtı. Taksi sürücüsü ise vaziyeti polis ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen polis ekipleri, mağdur sürücünün ifadesini aldıktan sonra zanlının peşine düştü.

ORTALAMA 23 GÜVENLİK KAMERASI İNCELENDİ, ŞÜPHELİ 8 SAATTE YAKALANDI

Mahalle içindeki ortalama 23 güvenlik kamerasını inceleyen Esenyurt İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, zanlının kimliğini tespit ettikten sonra harekete geçti. Yapılan çalışmalar neticesinde Doğan Ç., gasbettiği parayı harcayamadan 8 saat içinde yakalandı. Para, geri taksiciye iade edilirken, şüpheli ifadesi alınmak üzere emniyete götürüldü. Emniyetteki işlemleri tamamlanan Doğan Ç., adliyeye sevk edildi.

“TELEFONU VER, GIRTLAĞINI KESERİM DEDİ”

Yaşadığı korku dolu anları anlatan Uğur Bayram Çırak, “Şahsı aldım arabama, ‘Aileme gideceğim’ şeklinde konuştu. Sokağa girdiğimde buranın çıkmaz olduğunu söyledim. O da ‘Ağabey alttan gir’ şeklinde konuştu. Girer girmez sağa yanaşmamı belirtti. Sol eliyle gırtlağımı tuttu, bıçağı dayadı. ‘Telefonu ver, gırtlağını keserim’ şeklinde konuştu. O esnada kemerimi çözmüştüm. Bıçağı biraz gevşetti, kendimi dışarı attım. ‘Gasp var’ diyerek bağırdım. Şahıs kaçtı. O anki stresle yakalayamadım. Birkaç arkadaş da müdahale etti ama yakalayamadık” şeklinde konuştu.

Esenyurt’ta taksi şoförüne bıçaklı gasp!

“BEN BİLE BU KADARINI BEKLEMİYORDUM”

Olaydan 8 saat sonra kendisinin arandığını belirten taksi sürücüsü Çırak, polis ekiplerinin bu kadar hızlı bir biçimde gaspçıyı yakalamasını beklemediğini belirterek, “155’i aradım. Onlar geldi 10 dakika içinde. Yunus, asayiş büro, gasp büro, sivil ekipler olsun tamamı 10 dakika içinde olay yerindeydi. 8 – 10 saat içinde beni arayıp, şahsı yakaladıklarını söylediler. Ben başta il emniyet müdürümüze, ilçe müdürümüze, asayiş büro ekiplerimize tamamına ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum. Olayı gerçekten çok hızlı bir biçimde çözdüler. Şahsı çok hızlı bir biçimde aldılar hemen. Ben bile bu kadarını beklemiyordum. Kendilerini seviyor ve saygı gösteriyoruz” diyerek konuştu.

Esenyurt’ta taksi şoförüne bıçaklı gasp!

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.