adplus-dvertising

Esenyurt’ta oto fareleri lüks araçların korkulu rüyası haline geldi

Oto fareleri Esenyurt’ta vatandaşın korkulu rüyası haline geldi. Aynı gün içerisinde çalıntı araçla birden fazla aracın gösterge panelini çalan hırsızlar, değeri yüzbinlerce lirayı bulan vurgun yaptı. Meydana Gelen bir dizi hırsızlıktan birinde ise levyelerini unutan şahıslar, aracın başında bekleyen taksiciye de aldırmadan bıraktıkları malzemelerini alarak kaçtı. Meydana Gelen o dakikalar ise an be an güvenlik kameralarına yansıdı.
Takip et
Esenyurt’ta oto fareleri lüks araçların korkulu rüyası haline geldi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Olay, dün sabah saatlerinde Esenyurt’un farklı mahallelerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre Osman Okçu’ya ait 60 EY 121 plaka araç, park halindeyken gece saatlerinde bir grup şahıs tarafından çalındı. Bu araç ile hırsızlar, aynı gece birden fazla aracın gösterge panelini çaldı. Her seferinde aynı taktiği kullanan şahıslar, Okçu’ya ait araç ile lüks araçların yanına geldi. Levye yardımıyla araç camlarını kıran hırsızlar, yaklaşık 3 dakika sürede ön konsol takımı ve hayalet göstergeleri çaldı. Sabah saatlerinde vaziyetin farkına varan araç sahipleri ise vaziyeti polislere haber verirken, ekipler konuyla alakalı geniş çaplı çalışma başlattı. Bir gecede birden fazla aracı soyarak yüzbinlerce lira vurgun yapan şahıslar ise arakalarında iz bırakmadan kayıplara karışırken, meydana gelen o dakikalar anbean güvenlik kameralarına yansıdı.

Esenyurt’ta oto fareleri lüks araçların korkulu rüyası haline geldi

Araçta unuttukları levye için geri döndüler

Aynı gece bir dizi hırsızlık yapan şahıslar, Yeşilkent Mahallesinde girdikleri bir araçta levye unuttu. Olayın sonrasında hırsızlar kaçarken, bir taksi sürücüsü vaziyetin farkına vararak polis ekiplerine haber verdi. Taksici, araç başında polis ekiplerinin gelmesini beklemeye başladı. Kısa sürede olay yerine gelen polis ekibi, sürücüye hırsızların peşinden gideceğini ve başka bir ekibin olay yerine geleceğini söyledi. Bu vaziyet üstüne taksici araç başında beklemeye devam ederken, şahıslar yeniden olay yerine geldi. Taksiciye aldırmadan soydukları aracın yanına yaklaşan utanmaz hırsızlar, içeride unuttukları levyeyi de alarak yeniden kaçtı. Meydana Gelen vaziyet karşısında tedirgin olan taksici ise olay yerinden ayrıldı. Meydana Gelen o dakikalar ise gene çevredeki güvenlik kameralarına yansıdı.

Esenyurt’ta oto fareleri lüks araçların korkulu rüyası haline geldi

Meydana Gelen o dakikaları anlatan araç sahibi Vedat Meşe, “Saat 03.30 sıralarında komşum beni aradı ve ‘Aracına hırsızlar girmiş’ şeklinde konuştu. Bende apar topar aracımın yanına geldim. Baktığımda cam kırılarak içeriye girilmiş ve ön konsol çalınmış. 50-60 bin TL gibi bir zararım söz konusu. İşin enteresan tarafı ise hırsızlar olayın sonrasında levyelerini otomobilde unutmuş. Daha sonra polisler gelmiş ve çevrede araştırma yapmak için ayrılmışlar. O sırada hırsızlar yeniden gelerek levyeyi alıp kaçmışlar” şeklinde konuştu.

3 dakikada gösterge panelini çaldılar

Bir öbür araç sahibi olan Cihan Doğan ise, “Aracımı sokağa park etmiştim. Gece 03.00 ile 04.00 arasında hırsızlar araçla benim aracımın yanına gelmiş. Geldikleri aracın da çalıntı olduğu belirtiliyor. Bizde zaten olayı kamera kayıtlarından gördük. Camı patlatıp dakikalar içerisinde aracın gösterge panelini çalıyorlar. Bizimkinin dışında başka araçları da soymuşlar zaten. 45-50 bin TL kadar bir zararımız var. Şimdi aracı götürüp yaptırmaya çalışacağız” diyerek konuştu.

Hırsızların kullandığı aracın kendisine ait olduğunu ve gece saatlerinde çalındığını belirten Osman Okçu, “Gece 01.00 gibi aracımı park ettim. Sabah geldiğimde ise çalındığını gördüm. Hemen çevredeki kamera kayıtlarına baktım ve 5 şahsın aracımı çaldığını anladım. Bununla da kalmamışlar o hırsızlar başka araçların gösterge paneli ve ön konsolunu çalmışlar. Hırsızların bir an önce bulunmasını istiyorum. Ben o şahısları Allah’a havale ediyorum. Ben çalışıyorum kazanıyorum. Onlarda çalışsın. Para kazanmak kolay değil” ifadelerini kullandı.

Erdal Can İçelli – Hakan Polat – Mert Yıldırım

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.