Esenyurt’ta hırsızlar çaldıkları aracın üzerine yazdı! “işte böyle çalarız”

Esenyurt’ta hırsızlar, bıraktığı mesaj ile görenleri şaşkına çevirdi. Çaldıkları panelvan aracı ile inşaat malzemelerinin bulunduğu bir depoya giren hırsızlar, işleri bittikten sonra ise çaldıkları panelvanı sokak ortasında üzerine mesaj yazarak terk etti.
Takip et
Esenyurt’ta hırsızlar çaldıkları aracın üzerine yazdı! “işte böyle çalarız”
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 1

Olay, 21 Aralık Salı günü Güzelyurt Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, aracını park ederek evine çıkan Yusuf Ağbolat, sabah uyandığında aracının yerinde olmadığını fark etti. Vaziyeti hemen yetkililere haber veren Ağbolat, aradan geçen birkaç günün sonrasında aracının bir hırsızlık olayında kullanılarak sokak ortasında terk edildiğini öğrendi. Aracını görmek için polis otoparkına gittiğinde ise karşılaştığı manzara ile Ağbolat’ın sevinci yarıda kaldı. Hırsızların, sprey boya ile araç kaputuna “İşte bu şekilde çalarız” yazdığını ve kapıya gülücük çizdiğini gördüğünde Ağbolat, büyük şaşkınlık yaşadı.

“ARABAMI PERİŞAN ETMİŞLER”

Yaşadığı sıra dışı hırsızlık hikayesini anlatan Yusuf Ağbolat, “21 Aralık Salı gecesi işten döndüğümde aracımı evimin önüne park ettim. Saat 12 gibi dışarıya çıktığımda aracım yerinde duruyordu. Hatta döndüğümde kapılarını kontrol ettim. Daha sonra eve girdim ve sabah uyandığımda aracımın yerinde olmadığını gördüm. Tabi o an çalındığını anladım ve polis ekiplerine haber verdim. Daha sonra kendim aracımı aramaya başladım. Dün akşam sıralarında ise polisler aradı ve arabayı bulduklarını söylediler. Otoparka çekmişler arabamı ve parmak izi araştırması yapmışlar. Ben de tabi hemen aracımın yanına gittim. Ve aracımın üstünde ‘İşte bu şekilde çalarız’ yazdıklarını ve kapıya gülücük çizdiklerini gördüm. Bununla da kalmamışlar ve arabamı perişan etmişler. Aynasını kırmışlar, yan tarafını vurmuşlar, kilidi kırmışlar. Yani anlayacağınız biz mağdur olduk. Kaç gündür iş yapamıyoruz çünkü bu araç bizim elimiz ayağımız. Bu olmadan iş yapamıyoruz” şeklinde konuştu.

“BU VİCDANSIZLARA NE DİYEBİLİRİM”

Hırsızların aracına binlerce liralık zarar verdiğini belirten Ağbolat, “Düpedüz vicdansızlık bu. Bu vicdansızlara ne söyleyebilirim ki. Ben bu aracı nasıl kazandım, bu hale getirdim ben bilirim. Tamam aldın götürdün ama aracımı neden siyaha boyadın, camlarını kırdın, bir sürü zarar verdin. Ben bunları nasıl yaptıracağım şuanda. Bütün bunları da geçtim arabayı temizlemek için ellerim ne hale geldi. Tiner ile sabahtan beri temizlik yapıyorum ellerim perişan oldu” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (1)
VATANDAŞ RIZA
27 Aralık 2021, 12:17 tarihinde yazildi

HIRSIZLIĞIN CEZASI CAYDIRICI DEĞİL. 24 SENEDEN DOSYASI AÇILSIN. ONDAN SONRA BAKALIM HIRSIZLIK YAPAN KİMSE ÇIKIYORMU.? HER HALTI DEĞİŞTİRDİNİZ. BU CEZA YASALARINADA EL ATSAYDINIZ YA. DİYECEM AMA YAPMAZLAR SEBEBİNİ DE HERKES BİLİYOR.!

  • Cevapla
  • 0