Esenyurt’ta Günlük Ev Kiralama Kavgası! Ortalık Karıştı

İstanbul Esenyurt'ta günlük ev kiraladıkları iddia edilen kişilerle site yönetimi arasında kavga çıktı. Aralarında poliste var.

İstanbul Esenyurt’ta bir sitede, site yönetimi ile günlük ev kiraladıkları ve onları kolladıkları iddia edilen 2 polis arasında kavga çıktı. Site sakini polislerin, kendilerine bıçak çeken site görevlileri ve bazı kişileri  silah çekerek  yere yatırdı. Takviye olarak gelen polisler toplanan kalabalığı biber gazıyla dağıttı. Olay an be an güvenlik kameralarına yansıdı. Olay, geçtiğimiz günlerde Esenyurt’ta bir sitede meydana geldi. Yaklaşık 5 ay önce göreve gelen yeni site yönetimine göre, kiralık otomobil işi yapan ve aynı zamanda site sakini olan Oğuz E., Abdulkadir G. ve H., sitedeki bazı daireleri günlük kiraya veriyordu. Bir süredir tartışan taraflar site bahçesinde karşı karşıya gelince ortalık savaş alanına döndü.

ESENYURT’TA SİTE YÖNETİMİYLE POLİS KARŞI KARŞIYA GELDİ

Site yönetiminin, günlük kiralama yapanlarla ortak hareket ettiğini iddia ettiği aynı sitede oturan sivil polis memurlarından M.E., ile Abdülkadir G.’nin polis memuru kardeşi A.G ve ismi öğrenilemeyen bir başka sivil polis memuru da o sırada site önündeydi. Oğuz E., Abdulkadir G., ve arkadaşları ile site yöneticileri arasındaki tartışma kısa sürede kavgaya dönüştü. Site yöneticisinin oğlu İmdat Taştanoğlu, polis memuru ve aynı zamanda site sakini olan M.E.’ye bıçak çekti. Sivil polis memurları M.E, ve A.G. de silahlarını çekerek bazı kişileri yere yatırarak kelepçeledi ve gözaltına aldı. Gözaltına alınan aralarında site yöneticisinin oğlu ve yeğenlerinin de olduğu 3 kişi polis aracı içerisinde darp edildiğini iddia etti. Darp edilen şahısların vücudunda morluklar oluştu. Şahıslar darp raporu alarak polislerden şikayetçi oldu.

BABAM SÜREKLİ TEHDİT EDİLİYOR

Yaşanan olayı anlatan İmdat Taştanoğlu, “Aracın içinde 10 dakika beni dövdüler. Babam site yönetiminde olduğu için tehdit ediliyor. Bizi yönetimden uzaklaştırmak istiyorlar. Babam da tehdit edildiği için yanımda bıçak taşıyordum. Daha önce de 3 personelimizi darp ettiler” diye konuştu.

3 POLİSİN İFADESİ ALINDI

O sırada görevde olmayan biri site sakini, 3 polis memurunun şüpheli sıfatıyla ifadeleri alındı. Polisin olayla ilgili başlattıkları çalışmalar sürüyor.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı