Esenler Otogarı’nda Otobüs Giriş-Çıkış Ücretlerine İndirim Yapıldı

İstanbul Büyükşehir Belediye’si Esenler Otogarı otobüs giriş çıkış ücretlerinde indirime gitti. 130 TL olan giriş çıkış ücreti alınan karar ile 80 TL’ye düşürüldü.

İBB Esenler Otogarı’nı devralmasıyla birlikte ilk faaliyetini gösterdi. 130 Tl olan otobüs giriş çıkış ücretleri %40’a yakın bir indirim getirilerek 80 TL’ye düşürdü.

Yaşanan bu gelişme ile birlikte akıllara, ‘Otobüs bilet fiyatları düşer mi?’ sorusunu getirdi. Otogar Esnafları Derneği Başkanı Şahan Önal yaptığı açıklamada, kararın otobüsçüleri mutlu ettiğini belirterek, “Yönetim artık İBB’de. Otobüsçülerin maliyetleri çok fazla arttı. İBB’nin bu kararı maliyetlerimizi biraz olsun azaltacak. Ayrıca bu indirim biletlere yansımaz çünkü maliyetlerimiz çok fazla arttık.” ifadelerine yer verdi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul Bayrampaşa’daki Esenler Otogarı’nın 15 gün içinde boşaltılacağını açıklamıştı. Açıklamanın ardında da otogarın işletmecisi Avrasya Termin İşletmeleri A.Ş. Yönetim Kurulu üyesi Mustafa Yıldırım da belediye ile görüştüklerini ve otogarı boşaltacaklarını söylemişti.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı