Eşcinsel Tanışma Uygulamasına Büyük Ceza!

Eşcinsel flört uygulaması Jack’d, kullanıcılarının özel fotoğraflarını internette herkese açık halde bırakınca 250 bin dolar cezaya çarptırıldı.

Amerika’da eşcinsellerin yoğun olarak kullandığı tanışma uygulaması Jack’d New York Başsavcısı tarafından 250 bin dolar cezaya çarptırıldı. Başsavcı Letitia James, uygulamanın kullanıcı gizliliğini ihlal ettiğine karar verdi.

SORUN 1 YIL BOYUNCA DÜZELTİLMEDİ

Uygulamanın sahibi “OnlineBuddies” adlı şirket, mahkemede ortaya çıkan bilgiye göre bir araştırma şirketi tarafından daha önce uyarılmıştı. Siber güvenlik araştırmacısı Oliver Hough, ihlali Şubat 2018’de Jack’d’ye bildirmiş fakat, şirket Şubat 2019 tarihinde ihlale neden olan sorunu çözmeyi başarmıştı. Mahkemede konuşan Başsavcı James, “Uygulama, uyarıldıkları halde kullanıcılarının özel bilgilerini ve fotoğraflarını 1 yıl boyunca herkese açık tutmaya devam etti. OnlineBuddies şirketi bunu daha fazla kar edebilmek için yapmıştır” ifadelerini kullandı.

OnlineBuddies şirketi, Jack’d uygulamasındaki fotoğrafları gizli hale getireceğini ve para cezasını ödeyeceğini duyurdu. Ayrıca, kullanıcılarını korumak için kapsamlı bir güvenlik programına başlayacaklarının da sözünü verdi. Jack’d uygulaması dünya genelinde Google Play üzerinden beş milyondan fazla kez indirilmişti.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı