Esad’dan Sonra Bu Kez Ruslar Sivilleri Öldürdü

İdlib yine hava saldırısı ile sarsıldı. Rus savaş uçaklarının vurduğu şehirde ilk belirmelere göre en az 4 sivil hayatını kaybetti.

Esad rejiminin bombardımanı altında yaklaşık 1 yıldır zor günler yaşayan Suriye’nin İdlib kentini bu kez Ruslar vurdu. İlk belirlemelere göre hava harekatında en az 4 sivil hayatını kaybetti.


ÇOCUKLARI VURMUŞLARDI

Rus jetleri Han Şeyhun ilçesinde alçak uçuş yaptı. Füzeyle bir binayı vuran Ruslar ilk belirmelere göre en az 4 masum sivilin ölümüne neden oldu. Olay yerine gelen sivil savunma ekipleri enkaz altında çalışmalarını sürdürüyor. Esad güçleri de geçtiğimiz günlerde İdlib’e havadan saldırmış ve 6’sı çocuk 9 kişi hayatını kaybetmişti. Hatırlanacağı gibi Esad güçleri ateşkese uymayarak İdlib’e operasyon düzenleyeceğini duyurmuştu.

Sivil toplum kuruluşlarının sürekli aksini iddia edip İdlib’de masum siviller olduğunu söylemesine karşın Esad rejimi ve Rusya bölgede muhalif teröristlerin barındığını iddia ediyor. Rus kaynaklarının aktardığını göre şehrin çeşitli yerlerine hava harekatları önümüzdeki günlerde de devam edecek.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı