Esad’dan Kirli İttifak! YPG Esad’ın Polis Gücü Olacak

Suriye'de Esad rejimi, YPG ile arasındaki ilişkiyi resmiyete dökmek için harekete geçti. PKK/YPG Esad rejiminin polis kuvvetleri olacak.
Takip et
Esad’dan Kirli İttifak! YPG Esad’ın Polis Gücü Olacak
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Esad rejimi ile terör örgütü PKK/YPG, aralarındaki ilişkiyi resmiyete dökmek için harekete geçti. Türkiye’nin karşısında duramayan ve ABD’nin ardından arkasını dayayacak destek arayan YPG/PKK’ya Esad rejiminden skandal bir çağrı geldi.

Suriye Savunma Bakanlığı YPG’lileri rejim ordusuna katılmaya davet etmişti. Rus haber kaynaklarına göre teröristlerin bir kısmının yerel polis olması, bir kısmının da orduya katılması planlanıyor.

SURİYE ORDUSU VE POLİS GÜÇLERİNE ‘KATILIN’ ÇAĞRISI

PKK’nın Suriye’de polis gücüne dönüştürülüp korumaya alınması üzerinden bir senaryo sahaya sürüldü. Bu çerçevede PKK/YPG ile Şam yönetimi arasında pazarlıklar yapılıyor. Suriye, PKK’ya açıkça “bize katılın” çağrısı yaptı. Terör örgütü ise, bu pazarlığı siyasi avantaja dönüştürmek için “özel statü” istedi. Rejimin İçişleri Bakanlığı da bunun üzerine terör örgütünün sözde polis birimine “Suriye’nin polis güçlerine katılın” teklifi götürdü.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.