Esad Kanseri Yendi, “Allah’a Şükür” Deyip Son Halini Paylaştı

Beşar Esad'ın karısı Esma Esad uzun süredir boğuştuğu kanseri yendi. Bir televizyon kanalına telefonla bağlanan Esad sosyal medyadan ise son halini paylaştı.

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’ın karısı Esma Esad, 1 yıldır mücadele etti kanseri yendi. Meme kanseri teşhisi konulan ve 1 yıldır ağır bir tedavi gören Esad, kanseri yendiğini duyurdu ve sosyal medyadan son halini paylaştı.


“ALLAH’A ŞÜKÜR BİTTİ”

Dakikalar içinde binlerce yorum ve beğeni alan paylaşımın altına, Suriye’deki iç savaşta yakınlarını kaybederler ise tepki dolu cümleler yazdı. Esad “Kanserin uzun, yorucu ve ağır bir yolculuk olduğunu biliyoruz. Bu yolculuğun hangi aşamasındasınız?” sorusuna “Yolculuğum sona erdi. Bütün acısı ve yorgunluğu, olumsuz ve hatta olumlu etkileriyle, Allah’a şükür bitti” cevabını verdi.

Esma Esad’ın paylaşımı dakikalar içinde binlerce beğeni aldı.

ESMA ESAD KİMDİR?

Londra’da Cromwell Hastanesi’nde kardiyolog olan Fawaz Akhras’ın ve emekli bir diplomat olan Sahar El-Akhras’ın kızı olan Esma Esad, 11 Ağustos 1975 tarihinde dünyaya geldi. Ailesi aslen Humus’dan gelen Esma Esad, Suriye kökenlidir.Esma Esad, 1996 yılında King’s College’dan mezun oldu. Esma Esad Üniversiteden sonra, Avrupa ve Doğu Asya müşterileri ile hedge fon yönetimi bölümü Deutsche Bank Grubu’nda işe başladı. 1998 yılında birleşme ve satın almalar konusunda uzmanlaşmış olan JP Morgan’da yatırım bankacılığı bölümünde çalışmaya başladı.


Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı