Erzurum’da indirimi duyan vatandaşlar koronavirüsü umursamadan kuyruğa girdi!

Türkiye’de bazı bölgelerde koronavirüs vaka sayıları hızla artarken, Erzurum’daki züccaciye mağazasında, ürünlerde indirim yapıldığı duyurulunca önünde kuyruk oluştu. Sosyal mesafe kuralına uymayan kalabalık, saatlerce iş yerinin açılmasını bekledi. İş yeri çalışanları, kalabalığı görünce polisten yardım istedi.
Takip et
Erzurum’da indirimi duyan vatandaşlar koronavirüsü umursamadan kuyruğa girdi!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Merkez Yakutiye ilçesinin Saraybosna Caddesi’ndeki 3 katlı züccaciye mağazasının sosyal medya hesabında, ürünlerin yarı fiyatına satılacağı duyuruldu. Koronavirüs vaka sayılarının bazı bölgelerde artmasına karşın sabah erken saatlerde iş yeri önünde çoğu kadın onlarca kişi toplandı.

Erzurum’da indirimi duyan vatandaşlar koronavirüsü umursamadan kuyruğa girdi!

Sosyal mesafe kuralını hiçe sayan kalabalık, saatlerce mağazaya girmek için bekledi. Yoğunluk sebebiyle iş yeri çalışanları, polisten destek istedi. Polisler, giriş ve çıkışlarda bekleyip, mağazaya giren kişi sayısını kontrol etti.

Fakat kalabalığın mağazaya giriş için ısrar etmesi sebebiyle zaman zaman izdiham meydana geldi. Mağaza önünde oluşan uzun kuyruğu gören bazı kişiler de esnada bekleyenlere tepki gösterdi.

İş yeri müdürü Murat Yazıcı, “İçeri ekiplerin eşliğinde 10- 20 kişi alıyoruz. Herkese yetecek kadar kampanyalı ürünler var. Koronavirüs var, evet biliyoruz fakat her türlü önlemi alıyoruz” şeklinde konuştu.

Kuyrukta bekleyen kadınlardan Sevgi Gül ise “Kendimizi koruyarak geldik. İçeride ev eşyaları var. Tabi ki sağlık mühim ama açık havadayız, ona göre buradayız. Bu kadar kalabalık olduğunu bilseydim hayatta gelmezdim. Çok beklediğim için gidemiyorum. Neredeyse 2 saattir bekliyorum. Virüs yalnızca burada yok her yerde var. İçeride indirim var” diyerek konuştu

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.