Erzurum’da dereye düşen 11 yaşındaki çocuk öldü!

Erzurum'un Horasan ilçesine bağlı Akçataş Mahallesi'nde dün dereye düşen Doğan Polat'ın (11), iz takip ve kadavra köpekleriyle yapılan aramalar neticesinde cansız bedenine ulaşıldı.

Olay, dün saat 16.00 sıralarında Horasan ilçesine 20 kilometre uzaklıktaki Akçataş Mahallesi’nde yaşandı. İnekleri otlatmak için araziye çıkan Doğan Polat, eriyen kar suları ve yağmur sebebiyle suyu yükselen dereye düştü. Küçük çobanın suya düştüğünü gören köylüler, jandarmaya haber verdi. Bölgeye gelen jandarma da Erzurum Afet ve Acil Vaziyet (AFAD) Müdürlüğü’nden yardım istedi. Gece yarısına kadar derede yapılan çalışmalardan netice alınamadı.

Bu sabah, AFAD ve jandarma ekipleri, iz takip ile kadavra köpekleriyle tekrardan arama başlattı. Ekipler, akıntı sebebiyle bellerine halat bağlayarak derede yaptıkları aramada, Doğan Polat’ın cansız bedenini, suya düştüğü yerden ortalama 1,5 kilometre uzakta taşlar arasına sıkışmış halde buldu.

Jandarma ekiplerinin yardımıyla çıkarılan küçük çobanın cenazesi, otopsi için Horasan Devlet Hastanesi Morguna kaldırıldı.

Haber Etiketleri

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı