adplus-dvertising

Erzurum’da 4.3 büyüklüğünde deprem: Bazı evlerde çatlaklar oluştu

Erzurum’un Tekman ilçesinde saat 03.37 sıralarında 4.3 büyüklüğünde deprem yaşandı. Depremin sonrasında Erzurum’un Tekman ilçesindeki bazı evlerin duvarlarında çatlaklar oluştu.
Takip et
Erzurum’da 4.3 büyüklüğünde deprem: Bazı evlerde çatlaklar oluştu
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

AFAD Deprem Dairesi Başkanlığından yapılan açıklamada, merkez üssü Erzurum’un Tekman ilçesinde, saat 03.37’de 4.3 büyüklüğünde bir deprem yaşandığı söylendi. Depremin 6,99 kilometre derinlikte gerçekleştiği tespit edildi. Deprem ardından, Erzurum’un Tekman ilçesine bağlı Karlıca ve Alaçayır mahallelerindeki bazı evlerde çatlak ve yıkım yaşandı.

Erzurum’da 4.3 büyüklüğünde deprem: Bazı evlerde çatlaklar oluştu

Deprem sebebi ile AK Parti İlçe Başkanı Taner Özer, Tekman Belediye Başkan Vekili Abdullah Koç ve AK Parti Belediye Encümeni Fikri Deniz’in yanı sıra Çevre Şehircilik İl Müdürü, Çat Kaymakamı Muhammet Serdar Erdoğan, AFAD ve jandarma olay yerinde araştırmalarda bulundu.

Köy sakinlerinden Burhanettin Kalmış, “Gece saat 3-4 arası ani depremle uyandık. Uykulu halimizle dışarı fırladık. Gün ağarması ile evin içine girdiğimizde duvarların çatladığını, beton sıvaların yere döküldüğünü gördük. Tekman Belediye Başkan Vekili Abdullah Koç ve AK Parti İlçe Başkanı Taner Özer ile öbür devlet kurumları bizleri yalnız bırakmadılar. Allah tamamında razı olsun” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.