Erzurum Tanıtım Günleri 14-17 Kasım’da Maltepe Etkinlik Alanında

Erzurum Tanıtım Günleri, 14 - 17 Kasım 2019 tarihleri arasında Maltepe Etkinlik Alanı'nda yapılacak. Etkinliğe rekor katılım bekleniyor.

Erzurum’u tanıtmak amacıyla yapılan Erzurum Tanıtım Günleri’nde Erzurum’un geleneksel el sanatları, yemek, halkoyunları, yöresel ürünleri ile sosyal ve kültürel değerlerinin tanıtımı yapılacak.


14-17 KASIM’DA MALTEPE ETKİNLİK ALANINDA

Erzurum Konfederasyonu Genel Başkanı Mustafa Macit, 14-17 Kasım 2019 tarihleri arasında Maltepe Etkinlik alanında gerçekleştirecekleri Erzurum Tanıtım Günleri için lazım olan çalışmaları bitirdiklerini, İstanbul’da Türkiye’nin her şehrinden insanın ikamet ettiğini Erzurum Tanıtım Günleri’nin adeta bir Türkiye buluşması olacağını duyurdu. Daha şimdiden yoğun bir alakanın olduğunu, her geçen gün ilginin ve heyecanın arttığını söyledi.

REKOR BİR KATILIM BEKLENİYOR

Erzurum Konfederasyonu Genel Başkanı Mustafa Macit, “İstanbul’da Erzurum’u yaşatmayı amaçladıklarını, gerek İstanbul’daki Erzurum STK’larının gerekse başta Erzurum Valiliğimizin, Erzurum Büyükşehir Belediyemizin ve bütün kurumlarımızın desteklediği Erzurum Konfederasyonu ERKON’un, titiz bir çalışma yaptığını duyuran Mustafa Macit, Erzurum Tanıtım Günleri’ne rekor bir katılım beklediklerini ifade etti.”

HERKES DAVETLİ

İstanbul ile Erzurum arasında bir köprü kurma amacı ile kültür ve medeniyetler kenti Erzurum’un kültürel değerlerinin, yöresel ürünlerinin, halk oyunlarının, müziğinin kısacası bütün değerlerinin olacağını söyleyen Macit, Erzurum Tanıtım Günleri’ne Erzurumlu olan olmayan herkesi ve her kesimi davet ettiklerini duyurdu.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı