Erzurum Şehir Hastanesi randevusuz hasta almayacak!

Doğu Anadolu Bölgesi'ne hizmet veren Erzurum Şehir Hastanesi'nde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında bekleme süresini en aza indirmek amacıyla acil vakalar dışında randevusuz hasta kabul edilmeyeceği bildirildi.

Erzurum Şehir Hastanesi Başhekim Yardımcısı ve Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sorumlusu Uzman Dr. Muzaffer Erden, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Bilim Kurulunun önerileri doğrultusunda hastanede bekleme süresini en aza indirmek için MHRS üstünden randevu almanın mecburi olduğunu belirtti.

Randevusuz hasta kabul etmeyeceklerini ifade eden Erden, “Hastanemize acil vakalar dışında MHRS dışı poliklinik müracaatları kabul edilmeyecektir. Herhangi bir mağduriyet yaşamadan hastanemizdeki poliklinik hizmetlerinden yararlanabilmek için ‘MHRS 182 Hattı’nı arayarak ya da ‘www.mhrs.gov.tr’ adresinden randevu alabilirsiniz.” şeklinde konuştu.

Erden, Bilim Kurulunun aldığı kararlar doğrultusunda Erzurum Şehir Hastanesinde yapılacak planlı ameliyatlarda Kovid-19 kontrollerinin yapılacağına işaret ederek ameliyat olacak her hastanın intaniye bölümlerinde Kovid-19 manasında değerlendirileceğini dile getirdi.

Şehir hastanesine başvuran 3 bin kişiden ortalama yarısının randevulu olduğunu aktaran Erden, şunları kaydetti:

“Sağlık Bakanlığınca Bilim Kurulunun aldığı pandemi önlemleri kapsamında hastanede bekleme süresini en aza indirmek için MHRS üstünden randevu almak mecburi oldu. Hastane yönetimi de uzak il ve ilçelerden randevusuz ve sevkli gelen vatandaşlara mağdur olmamaları için bu süreçte yardımcı oldu. Hastanemize il ve ilçelerimizden, bölge illerden ve sevkli gelecek vatandaşların mağduriyet yaşamamaları için mutlaka randevu alması gerekiyor.”

Haber Etiketleri

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı