adplus-dvertising

Erzincan’da sağanak sele dönüştü, bazı noktalarda su baskını yaşandı

Erzincan’da akşam saatlerinde etkisini artıran sağanak yağmur sele dönüştü. Bazı noktalarda su baskını meydana geldi. AFAD Müdürlüğü binasına düşen yıldırım ise hafif çaplı hasara neden oldu.
Takip et
Erzincan’da sağanak sele dönüştü, bazı noktalarda su baskını yaşandı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Meteorolojinin sarı uyarıda bulunduğu Erzincan’da akşam saatlerinde sağanak yağmur sele dönüştü. Şehrin Işıkpınar ve Başpınar mahallelerinden geçen dereler gelen selle bazı noktalardan taştı, ev ve eklentilerde su baskınları meydana geldi. Erzincan Belediyesi ekiplerinin iş makinelerini kullanarak erken müdahalesiyle zararın daha çok olmasının önüne geçildi.

Erzincan’da sağanak sele dönüştü, bazı noktalarda su baskını yaşandı

Erzincan Valisi Mehmet Makas, belediyenin alakalı ekipleri ile su baskınlarının meydana geldiği mahallelerde araştırmalarda bulunarak vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti, çalışmaları yerinde denetledi.
Işıkpınar mahallesinde ev ve bahçesi su baskınından zarar gören vatandaşlarda Gazi Recep Eser, “Dağdan gelen sel evlerimizi, bahçelerimizi bastı. Çamurla boğuşuyoruz. Önceden de basmıştı, bugün gene sel suları bastı. Can kaybı yok şükür ama üzülüyoruz. Meyve, sebze bahçemiz tamamen bozuldu” şeklinde konuştu.

Öte yandan, Erzincan’da İl Afet ve Acil Vaziyet Müdürlüğü (AFAD) hizmet binasına yıldırım düşmesi neticesi binada küçük çaplı hasar oluştu. Şehirde akşam saatlerinde etkili olan yağış sırasında Fatih Mahallesi’nde bulunan AFAD İl Müdürlüğü binasının çatısındaki paratonere yıldırım isabet etti. Binadan duman çıkması üstüne olay yerine itfaiye ve polis ekipleri sevk edildi. Gelen itfaiye ve AFAD ekiplerince yapılan araştırmada olayda binanın elektrik tesisatında küçük çaplı hasar oluştuğu tespit edildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.