Ertelenen Kabine Toplantısı bugün yapılıyor! Kısıtlama olacak mı?

2 Ağustos’ta yapılması planlanan Kabine toplantısı Türkiye’nin meydana gelen orman yangınları sebebiyle ertelenmişti. Cumhurbaşkanlığı Kabinesi uzun bir aranın sonrasında bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanacak.
Takip et
Ertelenen Kabine Toplantısı bugün yapılıyor! Kısıtlama olacak mı?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Koronavirüs salgınıyla alakalı kritik kararların alınacağı Kabine Toplantısı, bugün saat 15.30’da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleşecek.Toplantının öncelikli gündem maddesini yüz yüze eğitimin başlayıp başlamayacağı yaratıyor.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN YÜZ YÜZE EĞİTİM AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yüz yüze eğitim konusunda yaptığı açıklamada, “Kabine Toplantısı’nda yeni Milli Eğitim Bakanımız bize sunumunu yapacak, bu da o konular arasında yer alıyor. Temennimiz yüz yüze eğitime geçebilmek. Bu konuyla alakalı Mahmut Bey hazırlıklarını bu istikamette yapmışsa ve gerçekten okullarımızı açalım diyorsa biz de Kabine olarak bu işe ikna olursak hayırlı olsun deriz” açıklamasını yapmıştı.

BAKANLAR SUNUM YAPACAK

Kabine Toplantısı’na Ziya Selçuk’un yerine göreve gelen Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ilk defa katılacak. Kabine Toplantısı’nda koronavirüs normalleşme sürecinde artan vaka sayıları da değerlendirilecek. İl il vaka sayıları, hastanelerdeki son vaziyet, yoğun bakım doluluk oranı, aşılanmadaki son vaziyet hakkında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ayrıntılı bir sunum yapacak. Bakan Koca, öte yandan Bilim Kurulu’nun gerçekleştirdiği son toplantısındaki önerilerini sıralayacak.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.