Ersay Üner kaç yaşında, aslen nereli? Ersay Üner’in sevgilisi kim?

Ersay Üner bugün İbo Show'un konukları arasında yer alacak. Başarılı isim sevilen şarkılarını seslendirecek. Demet Akalın için yazıp bestelediği şarkılarla tanınan isim Ersay Üner kimdir, kaç yaşında? İbo Show konuğu Ersay Üner aslen nereli?
Takip et
Ersay Üner kaç yaşında, aslen nereli? Ersay Üner’in sevgilisi kim?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Ersay Üner, 7 Ekim 1978 Konya’da doğmuştur. Türk pop müzik şarkıcısı, şarkı sözü yazarı ve besteci. Demet Akalın için yazıp bestelediği şarkılarla 2000’lerde Türkiye’de tanınmaya başladı.

View this post on Instagram

A post shared by Ersay Üner (@ersayuner)

Müzisyen babasının memur olarak görev yaptığı belediye düğün salonunda müzikle tanıştı.

Babasının memur olarak görev yaptığı belediyeyye ait düğün salonunda müzikle iç içe büyümüştür.

Üner, 14 yaşında müzik kariyeri için İstanbul’a taşınmıştır. Pavyonlarda çalıştığını, hatta o dönemde yatacak yerinin bile olmadığını fakat hayallerinin peşinden gittiği için yine de mutlu olduğunu asöylemiştir. Ardından İstanbul’a yerleşmiş ve Demet Akalın’ın ekibinde müzik çalışmalarını sürdürmüştür.

Müziğin her bölümünde bulunmuştur. Arabesk, pop ve Türk Sanat Müziği sanatçıları ile birlikte çalışmıştır. Hayatı ile ilgili geçmiş yıllarını anlatsa dramatik bir film çıkabileceğini, hayatının her alanında zorluklar olduğunu belirtmiştir.
Çıkış şarkısı olan Yürüdüm ile büyük bir hayran kitlesine ulaşmayı başarmıştır. Ayrıca Demet Akalın ile birlikte seslendirdiği Yılan adlı şarkı ile büyük beğeni kazanmıştır.

Ersay Üner kaç yaşında, aslen nereli? Ersay Üner’in sevgilisi kim?
Özellikle Afedersin, Bebek, Herkes Hak Ettiği Gibi Yaşıyor, Mucize, Tatil, Unuttum. Son dönemde ise Ebru Gündeş’in seslendirmiş olduğu Kızıl Mavi isimli parça sahip olduğu bir kaç eserden birisidir.
Sanatçı’nın imza attığı eserler arasında; Afedersin, Bebek, Herkes Hak Ettiği Gibi Yaşıyor, Mucize, Tatil, Unuttum ve Ebru Gündeş’in seslendirmiş olduğu Kızıl Mavi vb. sayılabilir.

Uzun yıllardır Büşra Pekin’le olan birlikteliği 2019 yılının kasım ayında sonra erdi. Ersay Üner, 2017 yılında katıldığı bir radyo programında Büşra Pekin ile tanışma hikayesini anlatmış ve Pekin ile evlenme kararı aldıklarını duyurmuştu. Üner, “Murat Dalkılıç akşam yemeğine davet etti. Orada Büşra’yla tanıştım ve aşık oldum. O günden beri beraberiz. Ve bu aşk mutlu sonla devam edecek.” demişti.

Ersay Üner kaç yaşında, aslen nereli? Ersay Üner’in sevgilisi kim?

Besteleri ve seslendiren sanatçıların isimleri ise;

Betül Demir Masallar Bitti mi?, Ersan Başbuğ Sen Gittin. Esra Balamir Beni Unutamazsın. Kutsi Aşkın Gururu, Murat Kurşun Arstistlik Yapma, Alev Soylu Biri Yokmu?. Ebru Gündeş Tek Tabanca, Bir Gece Vakti, Mazi, Hayrandım, Kime ne? Kızıl ve Mavi, Gülben Ergen Tesadüf, Murat Dalkılıç Teslim Oldum, Haliyle, Bengü Son Nokta, Murat Boz Bitmiyor İstanbul Eğlencesi, Şansın Yok, Ziynet Sali Hava Hoş, Ebru Yaşar Eğer. Sibel Tüzün Yaz Aşkı, Sibel Can Akşam Sefası, Seda Sayan Kırmızı Kar, Hadi Gel, Nihat Doğan Aşkların Efendisiyim, Nalan Olanlar Oldu. Gücüm Yetmez, Dilek Pınar, Yeni Bir Sevgili, Randevu, Durum Vahim, Nil Özalp Zevkler ve Renkler, Seçil Özcin Boşver Unut, Kıskandın mı?, Hamiyet Sevmiyorum. Sen Gittin, Serpil Benay Tarihe Karıştın, Rober Hatemo Oh Ne Güzel Oldu ve Dua Et

Albümleri

Nokta (2019)

Single’ları

“Yürüdüm” (2015)

“Tatlım Tatlım (Orijinal Film Müziği)” (2017)

“Tatlım Tatlım (Bayraşa Remix)” (2017)

“İki Aşık” (2017)

“Seni Soruyorlar” (2021)

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.