Ersan Şen: Aşı olmak istemeyenlerin evine asker zoruyla girilsin!

Koronavirüs aşı çalışmaları hız kazanırken ünlü hukukçu Ersan Şen'den herkesi şaşırtan bir öneri geldi. Şen, aşı karşıtlarının evine asker zoruyla girilip aşı yapılması önerisinde bulundu.
Takip et
Ersan Şen: Aşı olmak istemeyenlerin evine asker zoruyla girilsin!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 1

Hukukçu Ersan Şen Habertürk ekranlarında çıktığı programda aşı olmak istemeyenler için iddialı bir çıkış yaptı.

Aşı olup olmama yaptırımlarının konuşulduğu programda aşı olmak istemeyenler için bir yaptırım olması gerektiğinin altını çizen Şen şunları belirtti:

“Mecburi aşıyı çıkarırsın. Dersin ki kardeşim, tıbbi geçerli mazeretin olmamak kaydıyla eğer bu mazeretin yoksa bunun da yaptırımı şudur; 2 sene, 3 sene, 4 sene hapis cezası… Hatta ben mecburi aşıyı gelir evinde iş yerinde tatbik ederim. Bu gücün varsa uygularsın” diyerek konuştu.

Asker ve polis zoruyla evlere girilebilir

Asker ve polisin de devreye sokularak zorla aşı yapılmasını isteyen Ersan Şen, “Benim sıram geldiyse, ben aşıya gitmediysem, haklı bir mazeretim yoksa, yaptırımın neyse tatbik edersin. O insanları aşıya mecbur edersin. Yahut öyle bir gündem olur ki, asker ve polis zoruyla evlerine iş yerlerine girip yaparsın. Bu yaşam, her şey mümkün.” diyerek konuştu.

Önce yüzde 50

Aşı olmayanlara yönelik dikkat çekici ifadelerde bulunan Ersan Şen, “Önce biz bir yüzde 50 olarak aşıyı olalım. Aşı olmak istemeyenlar var ya, onlara sıra gelir.” şeklinde konuştu.

Sosyal medyada tepki alan Şen için hashtag açıldı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (1)
Sercan
13 Haziran 2021, 10:46 tarihinde yazildi

Bunlar hukuki açıdan henüz aşı degil zira faz çalışmalari henüz tamamlanmamis ve ruhsatlandirilmamis bu sebeple zorunlu yapılması Kanun çıkarılsa dahi Anayasaya aykırı olur,Anayasa degistirilse dahi bu sefer Turkiye’nin taraf oldugu Uluslararasi sozlesmelere aykırı olur…

  • Cevapla
  • 0