Ermenistan ordusu, hükümeti istifaya çağırdı!

Ermenistan'da darbe! Son dakika: Azerbaycan’a karşı Karabağ’da yenilen Ermenistan’da sular durulmuyor. Siyasi krizin giderek derinleştiği Ermenistan’da ordu, Başbakan Paşinyan ile hükümetinin istifasını talep etti.
Takip et
Ermenistan ordusu, hükümeti istifaya çağırdı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Azerbaycan’a karşı yenilginin sonrasında suların durulmadığı Ermenistan‘da İskender füzeleri münakaşası başladı. Ermenistan Cumhurbaşkanı Sarkisyan daha önce Dağlık Karabağ savaşında Rus yapımı İskender füzelerinin kullanılması gerektiğini belirtmişti.

Rus yapımı İskender füzelerinin yalnızca yüzde 10’unun patladığını belirterek Sarkisyan’a karşı çıkan Başbakan Paşinyan, “Sarkisyan birçok problemin yanıtını bilmeli ve yanıtını bildiği sorular sormamalı.” ifadelerini kullandı.

Meydana Gelen münakaşalar üstüne Ermenistan ordusu, Başbakan Paşinyan ve hükümetin istifasını talep etti.

PROSTESTOLAR DÜZENLENMİŞTİ

Başkent Erivan’da sokağa çıkan protestocular, kent merkezindeki hükümet binalarının yakınında bulunan Başbakan Nikol Paşinyan’ın istifa etmesi talebiyle protesto gösterileri düzenledi. Gösteriler esnasında 50’den fazla protestocu gözaltına alınmıştı.

YENİLGİ SONRASI ÜLKE KARIŞTI

Ordu ve halkın bir bölümü, yenilginin faturasını Başbakan Paşinyan’a kesti. Hükümet binasını basarak tepkilerini gösteren Ermenilerin çoğunluğu, ülkede aylardır devam eden istifa eylemlerinde gözaltına alındı. Ermenistan lideri istifa çağrılarıyla karşılaşmasına karşın her fırsatta görevini bırakmayacağını belirtti. Son olarak bugün ise Ermenistan Silahlı Güçleri Paşinyan hükümetinin istifasını istedi.

“SOKAĞA ÇIKIN”

Paşinyan ise ordunun istifa talebinden sonra ilk açıklamasında, “Ülkede darbe girişimi var” diye destekçilerini sokağa davet etti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.