Ermenistan füzesi havada vuruldu

Azerbaycan’ın Hızı bölgesine atılan füze havada imha edildi.

Ermenistan, 2. kez ilan edilen insani ateşkese yine uymadı.Ermeni ordusu dün geceden beri Azerbaycan mevzilerine ateş açıyor.

Ermenistan tarafından Azerbaycan’ın Hızı bölgesine atılan füze etkisiz hale getirildi.

Azerbaycan Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, yerel saatle 13.00 civarında, işgalden kurtarılmış Horadiz kasabası istikametinde uçan Ermenistan’sının, Azerbaycan hava savunma unsurlarınca imha edildiği belirtildi.

Öte yandan Ermenistan ordusuna ait bir Su-25 savaş uçağının daha düşürüldüğü bildirildi. Azerbaycan ordusu dün de aynı yönde Ermenistan ordusuna ait bir Su-25 savaş uçağını düşürmüştü.

AZERBAYCAN: GEREKLİ KOŞULLARI SAĞLADIK

Ermenistan, 2. kez ilan edilen insani ateşkese yine uymadı.Ermeni ordusu dün geceden beri Azerbaycan mevzilerine ateş açıyor.

Azerbaycan ise esir değişimi ve cesetlerin toplanması için gereken koşulları sağladığını duyurdu.

Cephe hattında gece 00:00’da ikinci kez insani ateşkes devreye girdi. Ermenistan’a saldırılarını durdurması ve işgal ettiği topraklardan çekilme şansı verildi.

Ama ermenistan sadece beş dakika sonra ateşkesi ihlal etmeye başladı.

Azerbaycan Savunma Bakanlığı Sözcüsü Anar Eyvazov, sahadaki son durum hakkında açıklama yaptı.

Buna göre azerbaycan ordusu, cephe hattında insani ateşi sağladı. Hayatını kaybeden askerlerin naaşlarının toplanması ve esir değişimi için gereken koşullar yaratıldı.

Ancak Ermenistan ordusu, Cebrail kenti dahil, işgalden kurtarılan bölgelere topçu ateşi açmaya devam ediyor.

Ermeni askerleri, Ağdere, Füzuli, Hadrut, Cebrail istikametlerinde saldırı girişiminde bulundu. Kayıp vererek püskürtüldüler. Ateşkes ihlalleri sabah daha da yoğunlaştı. Ağdam bölgesi topçu ateşine tutuldu.

Azerbaycan Savunma Bakanlığı, Ermenistan’ı uyardı.Açıklamada, “İnsani ateşkesi görmezden gelerek gerginlik yaratmaya devam edlirse, ordumuz daha sert tedbirler alacak” denildi.

Azerbaycan ve Ermenistan arasındaki çatışmalar, 27 Eylül’de Ermenistan’ın saldırılarının ardından başladı. Karşı taarruza geçen Azerbaycan ordusu 2 kent dahil 60’ın üzerinde yerleşim yerini işgalden kurtardı. Ermenistan ordusunun saldırıları sonucu 60’tan fazla Azerbaycanlı sivil hayatını kaybetti.

Haber Etiketleri

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı