Ermenistan, Azerbaycan korkusu yüzünden Rusya’ya kollarını açtı

Azerbaycan ile girdikleri Karabağ Savaşı'nda büyük bir yenilgiye uğrayan Ermenistan ordusu çareyi Rusya'da görüyor. Ermenistan Rus askerlerinin ülkede daha uzun süreli kalmasını istiyor.
Takip et
Ermenistan, Azerbaycan korkusu yüzünden Rusya’ya kollarını açtı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0
  • Karabağ Savaşı’nın sonrasında işgal altındaki topraklardan çekilen Ermenistan, Dağlık Karabağ’daki kalan topraklarda yalnız kalmaktan korkuyor.
  • Ermenistan Güvenlik Konseyi Sekreteri Armen Grigoryan, Rus barış kuvveti birliklerinin Dağlık Karabağ’da mümkün olduğunca uzun kalmalarını umduklarını belirtti.

Ermenistan, Dağlık Karabağ’da yaşadığı tarihi hezimeti unutamıyor! Meydana Gelen siyasi çalkantılara karşılık halen savaşın gündemde olduğu ülkede, Dağlık Karabağ’da yalnız kalma korkusu meydana geliyor.

Ermenistan Devlet televizyonu Pervıy Kanal’a konuşan Güvenlik Konseyi Sekreteri Arme Grigoryan, bölgede Rus kuvvetlerinin daha uzun süre görev almalarını istediklerini ifade etti.

“DAHA UZUN KALMALARI İÇİN…”

Grigoryan “Görevimiz, barış kuvveti birliklerinin Dağlık Karabağ’da daha uzun kalmaları için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışmak. Barış gücünün çok daha uzun süre kalacağına dair öngörüde bulunma olanağı sunan emareler mevcut” şeklinde konuştu.

Söz konusu emarelerin Karabağ’da inşa edilen altyapı tesisleri ile küresel süreçler olduğunu kaydeden Grigoryan, “Uzun vadeli görevlerimizi nasıl yerine getireceğimizi anlamaya çalışıyoruz. Uzun vadeli görevleri yerine getirmek için ana ön şartlardan biri barış gücünün kalmaya devam etmesi. Bu bizim için çok mühim” ifadelerini kullandı.

“BU DOĞRULTUDA ÇALIŞMALIYIZ”

Grigoryan, güvenlik konusunda istikrarın sağlanması için buna ihtiyaç olduğunu kaydederek “Barış gücünün varlığı, istikrar manasına geliyor. Barış kuvveti bölgede güvenliği sağlamaya çalışıyorsa, biz de bu doğrultuda çalışmalıyız. En iyi seçenek bu” diyerek ekledi.

Grigoryan, barış gücünün bölgeden ayrılması vaziyetinde Erivan’ın ne yapacağı sorusu karşısındaysa “Bu vaziyette yeni çözümler üstüne düşünmemiz gerekecek” cevabını verdi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.