Erman Toroğlu'nun "Böyle çingenelik olur mu ya" sözlerine tepki çığ gibi büyüyor!

Eski hakem ve futbol yorumcusu Erman Toroğlu A Spor'da tepki çekecek bir yorumda bulundu: "Böyle çingenelik olur mu ya, çingenelik. Affedersin, çingenelik bu..." Bu sözlerin ardından sosyal medyada tepkiler artmaya başladı. Herkes Erman Toroğlu'nun ırkçı söylemlerine ceza verilmesini istedi! Roman vatandaşlar sosyal medyada bu sözlere tepki gösterdi...
Takip et
Erman Toroğlu'nun "Böyle çingenelik olur mu ya" sözlerine tepki çığ gibi büyüyor!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Galatasaray-Gençlerbirliği maçını yorumlayan Erman Toroğlu, Gaziantep FK'nın Romanyalı Teknik Direktörü Marius Sumudica için 'çingene' benzetmesini kullandı. Toroğlu'nun bu sözleri büyük tepki topladı.

Sivasspor'a 2-1 yenilen Gaziantep FK'de teknik direktör Marius Sumudica maç sonrası sözleşmesiyle ilgili tartışma yaratan açıklamalarda bulunmuştu. "Benim paranın peşinde koştuğum söyleniyor. Paranın peşinde olsaydım çok başka yerde olurdum" diyen Sumudica, "Size maaş indirimi teklifi gelse kabul eder miydiniz? Eşimi arayacağım ve bana para göndermesini söyleyeceğim" demişti.

Gaziantep Başkanı Mehmet Büyükekşi ise, "Sumudica'ya 1,2 milyon euro ödüyoruz ama şu an primlerle 1 milyon 900 bin euro istiyor. Fatih Terim de dahil bunu Türkiye'de hangi hoca alıyor?" cevabını vermişti.

ERMAN TOROĞLU'NDAN "ÇİNGENE" BENZETMESİ

Eski hakem ve futbol yorumcusu Erman Toroğlu ise A Spor'da tepki çekecek bir yorumda bulundu.

Sumudica'nın sözlerini eleştiren Toroğlu, "O teknik adam var ya tam tiyatro. Böyle bir tiyatro görmedim ben. Burayı ne zannediyor? Böyle çingenelik olur mu ya, çingenelik..." derken, "Affedersin, çingenelik bu" dedi. "Ne diyeyim abi, ne taraftan tutsam o tarafa kötü gidiyor" diyen Toroğlu, "Ne bileyim abi, ne diyeyim, dilenci mi diyeyim ya, dilenci diyeyim" dedi.

Toroğlu ayrıca, "Romanlardan özür dilerim de, çok severim onları ayrıca da... Ben benzetmeyi başka yerden yaptım" diye ekledi.

Erman Toroğlu'nun "Böyle çingenelik olur mu ya" sözlerine tepki çığ gibi büyüyor! Erman Toroğlu'nun "Böyle çingenelik olur mu ya" sözlerine tepki çığ gibi büyüyor! Erman Toroğlu'nun "Böyle çingenelik olur mu ya" sözlerine tepki çığ gibi büyüyor! Erman Toroğlu'nun "Böyle çingenelik olur mu ya" sözlerine tepki çığ gibi büyüyor! Erman Toroğlu'nun "Böyle çingenelik olur mu ya" sözlerine tepki çığ gibi büyüyor! Erman Toroğlu'nun "Böyle çingenelik olur mu ya" sözlerine tepki çığ gibi büyüyor!

ÇİNGENELİK DEMEK AYRIMCILIK

AGİT'in tanımına göre; "Bir şahsa veya mülküne karşı işlenen herhangi bir suçun kaynağı o kimsenin ırkı, rengi, etnik kökeni ya da uyruğu, dini, cinsiyeti veya cinsel yönelimi, cinsiyet kimliği, yaşı, fiziksel veya zihinsel engelleri yahut buna benzer bir aidiyeti ise, bu suç nefret suçu. "Nefret suçları" aynı zamanda "önyargı suçları" olarak da tanımlanıyor.

NE OLMUŞTU?

Gaziantep FK Teknik Direktörü Sumudica, 2-1 kaybedilen Sivasspor maçının ardından kendisine saygı duyulmadığını söylemişti. Sumudica, şöyle konuşmuştu: "Bu şehir ve taraftar bilsin, maçtan önce bana yeni kontrat teklif edildiği söylendi. Bu doğru değil. Başkanımızla dün bir toplantı yaptık. Benden %10 indirim istedi. Bunu kabul edemeyeceğimi söyledim. Bana saygı duymayan insanlarla çalışmam zor. Takım küme mi düşüyor? Benim ödülüm maaşımın yüzde 10 düşürülmesi mi? Eğer size maaşınızı düşürülmesi yönünde teklif gelse çalışır mısınız? Bana yapılan bu teklifi hakaret olarak algılıyorum. Eşimi arayacağım bana para göndermesini isteyeceğim."

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.