Erken seçim iddialarına Numan Kurtulmuş’tan açıklama

Son dakika haberine göre erken seçim iddialarıyla ilgili AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş'tan açıklama geldi.

Haber Global Tv’de soruları cevaplayan Kurtulmuş, “Erken seçimin konuşulması için rasyonel koşulların olması lazım. Türkiye, bugün itibarıyla erken seçim koşullarına sahip değildir. Türkiye’de erken seçim olmayacaktır, çok net bir biçimde söylüyorum.” ifadelerini kullandı.


Kurtulmuş’un açıklamaları şu şekilde;

(Koronavirüsle mücadele) Burada önlemlerin öne çıktığı bir dönem. Türkiye olarak şunu tarihe geçmiş bir başarı olarak kaydedebilriz. Türkiye bu süreçten yüzünün akı ile çıkmış oldu. Doktorlarımızın olağanüstü yüksek fedakarlıkları ile hep birlikte bütün kuruluşlar üzerlerine düşen görevi yerine getirdiler. Bu süreçte politika bir adım ister istemez kendisini geriye çekti.

(AK Parti Genel Merkezi’ndeki tedbirler) Sosyal mesafe iki koltuk boş bırakarak oturulmuş oldu. Maskeler var. Her katta birkaç yerde dezenfektan ünitelerimiz mevcut. Dışarıdan gelenler de ateş kontrolü ile binaya alınıyor.

SİYASETTEKİ POLEMİKLER

Biz konularımızı demokrasi zemininde tartışacağız. Partilerin taban tabana zıt fikirlere sahip olması doğaldır ve güzeldir. Demokratik kurallar içinde siyasetin gündeminin aktif olmasının pozitif olduğu kanaatindeyim. Türkiye’nin içindeki koşullar, çevredeki koşulları da göz önünde bulundurduğumuzda Türkiye çok dinamik bir süreçten geçiyor. Bu münakaşaları genel olarak pozitif bulduğumu söylemek isterim.

“TÜRKİYE’DE ERKEN SEÇİM OLMAYACAKTIR”

Erken seçimin konuşulması için rasyonel koşulların olması lazım. Türkiye, bugün itibarıyla erken seçim koşullarına sahip değildir. Türkiye’de erken seçim olmayacaktır, çok net bir biçimde söylüyorum.


Haber Etiketleri

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı