Ergenekon Davasına Bakan Eski Hakime 10 Yıl Hapis

Ergenekon davasına bakan ve mahkemenin de başkanı olan eski hakim Hasan Hüseyin Özese’ye, FETÖ üyeliği iddiasıyla yargılandığı davada ‘Silahlı terör örgütü üyeliği’ suçundan 10 yıl hapis cezasına çaptırıldı.

FETÖ kumpası olduğu kabul edilen Ergenekon davalarına bakan ve mahkemenin de başkanlığını yürüten eski hakim Hasan Hüseyin Özese’ye 10 yıl hapis cezası verildi.

Özese, FETÖ üyeliği iddiasıyla yargılandığı davada, ‘Silahlı terör örgütü üyeliği’ suçundan 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

İstanbul 24. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan Özese, tutuklu bulunduğu Bolu Cezaevinden ses ve görüntülü bilişim sistemiyle duruşmaya bağlandı. Son savunmasını yapan Özese, sosyal demokrat bir yapıya sahip olduğunu öne sürdü. Ergenekon davasında verdiği kararları savunan sanık Özese, tanık Seyfettin Atıcı’nın ifadesine göre, cezaevinde “Bizim Allah’tan başka kurtarıcımız yok” dediğini de kabul etti. Sanık Özese, bu sözleri 32 sene hakimlik yapmış biri olarak cezaevinde olmanın sıkıntısıyla kendi kendine söylediğini iddia etti.

FETÖCÜ OLMADIĞINI SÖYLEDİ

Cezaevinde FETÖ propagandası yapmadığını öne süren sanık Özese, her sözün terör örgütü propagandası sayılamayacağını, fikir özgürlüğü kapsamında değerlendirilmesi gerektiğini savundu. Davayı karara bağlayan mahkeme heyeti, Özese’yi “silahlı terör örgütüne üye olma” suçundan 10 yıl hapis cezasına çarptırdı.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı