adplus-dvertising

Eren Abluka-3 ve Eren Abluka-4 Operasyonları başlatıldı

İçişleri Bakanlığınca Batman ve Diyarbakır’da bin 735 personelin katılımıyla eş zamanlı Eren Abluka-3 ve Eren Abluka-4 Operasyonları başlatıldı.
Takip et
Eren Abluka-3 ve Eren Abluka-4 Operasyonları başlatıldı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

PKK terör örgütünü ülke gündeminden çıkarmak ve bölgede barındığı değerlendirilen teröristleri etkisiz hale getirmek amacıyla, Batman’da “Eren Abluka-3 Şehit Jandarma Uzman Çavuş Cemil Turan” ve Diyarbakır ili Yaylak bölgesinde “Eren Abluka-4 Şehit Jandarma Er Mustafa Özkan” operasyonları başlatıldı.

Diyarbakır Jandarma Bölge Komutanlığı koordinesinde eş zamanlı başlatılan Eren Abluka-3 Operasyonunda; Jandarma Özel Harekat (JÖH), Jandarma Komando ve Güvenlik Korucu timlerinden oluşan bin 53 personel 84 operasyonel tim görev alırken Eren Abluka-4 Operasyonunda, Jandarma Özel Harekat (JÖH), Jandarma Komando ve Güvenlik Korucu timlerinden 682 personel 44 operasyonel tim olmak üzere toplam bin 735 personel 128 operasyonel tim görev alıyor.

Operasyonun 1’nci gününde; Diyarbakır ili Yaylak bölgesinde yapılan arama ve tarama faaliyetlerinde, patlayıcı yapımında kullanılan bin kilo amonyum nitrat, 1 tane 60 milimetre aydınlatma havan mühimmatı, 1 tane K413 tipi el bombası ile çok sayıda hayat ve sağlık malzemesi ele geçirildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.