Erdoğan’nın yazdığı kitap ‘Daha Adil Bir Dünya Mümkün’ 40 liradan satışta!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yazdığı ‘Daha Adil Bir Dünya Mümkün’ kitabı, bugün okuyucuyla buluşuyor.
Takip et
Erdoğan’nın yazdığı kitap ‘Daha Adil Bir Dünya Mümkün’ 40 liradan satışta!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Turkuvaz Yayınları’ndan çıkan ‘Daha Adil Bir Dünya Mümkün’ kitabında, Türkiye’nin bütün insanlık için ortaya koyduğu adalet arayışını detaylı bir biçimde anlatıyor. 40 liradan satışa sunulan 216 sayfalık kitapta adaletsizlik, mülteci krizi, uluslararası terörizm ve İslam karşıtlığı başta olmak üzere küresel siyasetin açmazlarına işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeryüzündeki ayrımcılık ve çifte standardı Birleşmiş Milletler örneğiyle gözler önüne seriyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Birleşmiş Milletler’in meşruiyet, işlevsellik, etkinlik, kapsayıcılık, temsil ve yönetişim problemlerine da dikkati çektiği kitapta, özellikle BM Güvenlik Konseyi’nde kapsamlı bir reform ihtiyacının altını çizmişti.

Erdoğan’nın yazdığı kitap ‘Daha Adil Bir Dünya Mümkün’ 40 liradan satışta!

‘DÜNYA BEŞTEN BÜYÜKTÜR’

Temsilde adaletin sağlandığı ve veto imtiyazının kaldırıldığı bir Birleşmiş Milletler için ilkeli, kapsamlı, stratejik ve uygulanabilir bir model önerisiyle ‘daha adil bir dünyanın mümkün olduğunu’ vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, kitabında şu mesajları veriyor:

“Çocukların öldüğü ve öldürüldüğü bir dünyada hiç kimse masum değildir.”

“Bugün dünya genelinde en fazla ihtiyaç duyulan konuların başında adalet geliyor. Küresel adaleti tesis etmekle yükümlü kurumlar ne yazık ki büyük bir atalet içinde bulunuyor.”

“Merhametini yitirmiş bir çağda bizlere adaletin temsilcisi, vicdanların sesi olma sorumluluğu düşüyor.”

“Güçlünün haklı olduğu değil, haklının kuvvetli olduğu bir sistem tesis edilene kadar ‘Dünya beşten büyüktür’ demeye devam edeceğiz.”

“Geçmişin ihtiyaçlarına göre şekillenmiş kurumlarla günümüzün problemleri çözülemez. Hatta bu kurumların yeni problemler ürettiği de aşikardır.”

“Bizim anlayışımıza göre, dünyanın düzenini, kurtuluşunu ve mutluluğunu sağlayacak olan adalettir. Daha adil bir dünya için de umut ve güven veren bir küresel düzene ihtiyaç vardır.”

GELİRİ AFAD’A BAĞIŞLANACAK

İngilizce, Arapça, Almanca, Fransızca, Rusça, İspanyolca gibi dünya dillerine de çevrilmekte olan kitaptan elde edilen bütün gelir, AFAD’a bağışlanacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘Küresel Barış Vizyonu’ adlı kitabı ise 2012’de Meydan Yayınları’ndan çıkmıştı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.