Erdoğan’ın Ziyareti Öncesi ABD’de FETÖ Destekli Türkiye Paneli

ABD'de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ziyareti öncesi FETÖ destekli Investigative Journal, Türkiye karşıtı bir panel düzenledi.

İngiltere merkezli olarak açılan ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) tarafından finanse edildiği bildirilen “Investigative Journal”, Washington’daki Ulusal Basın Merkezi’nde “Erdoğan’ın Son Oyunu: Türkiye’nin Suriye ve ABD’deki Uzun Kolu” başlıklı bir panel yaptı. Panelin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, ABD Başkanı Donald Trump’ın daveti ardından ABD’ye gerçekleştireceği ziyaret öncesinde yapılması dikkatlerden kaçmadı.


FETÖ FİRARİSİ ABDULLAH BOZKURT DANIŞMANLIK YAPIYOR

Eski El Cezire muhabiri olan ve Türkiye ile Katar karşıtı yayınları ile tanına Muhammed Fehmi’nin kurucusu olduğu ve bünyesinde FETÖ firarisi Abdullah Bozkurt’un da danışmanlık yaptığı kuruluşun panelinde, Türkiye aleyhtarı birçok kişi bir araya geldi.

TÜRKİYE’Yİ TERÖRE DESTEK VERMEKLE SUÇLADILAR

Moderatörlüğünü İsrail Merkezli i24 Muhabiri Tal Heinrich’in gerçekleştirdiği panelde, FETÖ’nün ABD’deki ilişkilerini yapan kişilerden firari eski emniyet müdürü Ahmet Sait Yayla’nın “Türkiye’yi teröre destek vermekle” suçladığı bir rapor sunması tepki topladı.

TÜRKİYE KARŞITI İSİMLER KONUŞMA YAPTI

Panelde ayrıca, New York’ta Halkbank ile alakalı davalarda yazdığı haberlerle bilinene ve ardından FETÖ için “Türkiye’nin ABD’deki lobi kaynakları” çalışmasını yapan Amerikalı muhabir Adam Klasfeld, Türkiye aleyhindeki açıklamaları ile tanınan American Enterprise Enstitüsü Araştırmacısı Michael Rubin, Amerikalı gazeteci Theo Padnos ve Columbia Üniversitesi Barış İnşası ve İnsan Hakları Enstitüsü Direktörü David Philips birer konuşma gerçekleştirdi.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı