adplus-dvertising

Erdoğan’ın ekonomiyle ilgili “kurtuluş savaşı” söylemine Babacan’dan tepki

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘Ekonomik Kurtuluş Savaşı’ sözlerine tepki göstererek Şu anda ülkemizde bir ekonomik kurtuluş savaşı falan yok. Kötü yönetimin elinde değersizleşmiş bir Türk Lirası, itibarını yitirmiş bir Türkiye var” şeklinde konuştu.
Takip et
Erdoğan’ın ekonomiyle ilgili “kurtuluş savaşı” söylemine Babacan’dan tepki
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Ülkemizi bunca tuzaktan, bunca badireden nasıl çıkardıysak, Allah’ın yardımı ve milletimizin desteğiyle bu ekonomik kurtuluş savaşından da zaferle çıkartacağız.” açıklaması yankı uyandırdı.

Erdoğan’ın dikkat çeken bu açıklamasına muhalefetten ilk değerlendirme DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’dan geldi.

Babacan, Kabine toplantısı sonrası Erdoğan’ın yaptığı açıklamalardan kısa zaman sonra Twitter hesabından paylaştığı videoda şunları belirtti:

“Hakikatten kopmuş propaganda söylemlerine kanmayın”

“Ülkemizi, 2002 senesindeki krizden çıkaran, 2009 senesindeki krizden çıkaran takımın başında olan arkadaşınız olarak çok net söylüyorum. Ülkemizi bu krizden de gene biz çıkaracağız. Türkiye’yi iddialı ve itibarlı bir ülke yapacağız. Mutlak yoksulluğu bu ülkeden silmiştik, gene sileceğiz. Yalanlara aldanmayın. İktidarın kurguladığı, hakikatten kopmuş propaganda söylemlerine kanmayın. Biz kimseye boyun eğmeyeceğiz, vatandaşımızın da boyun eğmesine müsaade etmeyeceğiz.”Ülkemizi, 2002 senesindeki krizden çıkaran, 2009 senesindeki krizden çıkaran takımın başında olan arkadaşınız olarak çok net söylüyorum. Ülkemizi bu krizden de gene biz çıkaracağız. Türkiye’yi iddialı ve itibarlı bir ülke yapacağız. Mutlak yoksulluğu bu ülkeden silmiştik, gene sileceğiz. Yalanlara aldanmayın. İktidarın kurguladığı, hakikatten kopmuş propaganda söylemlerine kanmayın. Biz kimseye boyun eğmeyeceğiz, vatandaşımızın da boyun eğmesine müsaade etmeyeceğiz.”

“Yerli ve milli bir kriz var”

Şu anda ülkemizde bir ekonomik kurtuluş savaşı falan yok. Kötü yönetimin elinde değersizleşmiş bir Türk Lirası, itibarını yitirmiş bir Türkiye var. Hani her fırsatta ‘yerli ve millî’ diyorlar ya, işte bugün kendi kendilerine çıkardıkları gayet ‘yerli ve millî’ bir kriz var. Kurdaki bu artışı sanki bir kurtuluş savaşı kimliğine büründürmeye çalışıyor.” Şu anda ülkemizde bir ekonomik kurtuluş savaşı falan yok. Kötü yönetimin elinde değersizleşmiş bir Türk Lirası, itibarını yitirmiş bir Türkiye var. Hani her fırsatta ‘yerli ve millî’ diyorlar ya, işte bugün kendi kendilerine çıkardıkları gayet ‘yerli ve millî’ bir kriz var. Kurdaki bu artışı sanki bir kurtuluş savaşı kimliğine büründürmeye çalışıyor.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.