Erdoğan’ın “ekonomi kitabı yazdık” sözüne CHP’den “çakma ekonomist” yorumu!

Cumhuriyet Halk Partisi Sözcüsü Faik Öztrak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Biz bu noktada ekonominin kitabını yazdık. Yazmaya devam ediyoruz” sözlerine ,”Kitap okumayan, ekonominin kitabını yazamaz. Yazmaya kalkarsa tabelaya 1$ = 10 TL yazar. Bunu yapana da dense dense ‘çakma ekonomist’ denilir.” karşılığını verdi.
Takip et
Erdoğan’ın “ekonomi kitabı yazdık” sözüne CHP’den “çakma ekonomist” yorumu!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

CHP Sözcüsü ve Ekonomi Politikaları Genel Başken Yardımcısı Faik Öztrak, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bugün bir toplantıda yaptığı konuşmada CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştirerek “Bu mesele ekonomide kafanız nasıl çalışıyor ona bakıyor. Biz bu noktada ekonominin kitabını evelallah yazdık, yazmaya devam ediyoruz” sözlerine karşılık, “Yazmaya kalkarsa tabelaya 1$ = 10 TL yazar” şeklinde konuştu.

“ÇAKMA EKONOMİST”

Öztrak, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bugün Memur-Sen’in ‘Büyük Türkiye Buluşması’ toplantısındaki sözlerine tepki göstererek, “Kitap okumayan, ekonominin kitabını yazamaz. Yazmaya kalkarsa tabelaya 1$ = 10 TL yazar. Bunu yapana da dense dense ‘çakma ekonomist’ denilir” ifadelerini kullandı.

Faik Öztrak’ın paylaşımı

BİR PAYLAŞIM DAHA

Erdoğan’ın sözleriyle alakalı bir paylaşımda daha bulunan Öztrak, “Ekonominin kitabını yazdığını belirten Erdoğan’ı, kendine bağlı kurumun yazdığı kitap yalancı çıkardı. Erdoğan, “Bugüne kadar sabit ücretli kardeşlerimizi, enflasyona ezdirmedik” şeklinde konuştu. Strateji Bütçe Başkanlığı’nın Program kitabı yalanladı. Kitap okumak bunun için mühim.” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.