Erdoğan’dan yeni faiz indirimi açıklaması! Bir Müslüman olarak…

Erdoğan katıldığı 2021 İlim Yayma Ödülleri töreninde ekonomi ile ilgili çok konuşulacak açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı faiz indirim kararına devam edeceğini vurgulayarak "naslar neyi gerektiriyorsa onu yapmaya devam edeceğim." dedi.
Takip et
Erdoğan’dan yeni faiz indirimi açıklaması! Bir Müslüman olarak…
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İlim Yayma Vakfı’nca Dolmabahçe Sarayı’nda gerçekleştirilen 2021 İlim Yayma Ödülleri töreninde konuşma yaptı.

“BENDEN BAŞKA BİR ŞEY BEKLEMEYİN”

Faiz indirimi kararıyla alakalı çok net mesajlar veren Erdoğan, “Büyüme rakamlarımızla üretimimizle, istihdamımızla ihracatımızla bütün göstergeler, ülkemiz bakımından küresel çapta başarıyı işaret ederken, kurda meydana gelen dalgalanmaları bu çerçevede değerlendirmek gerekir. Neymiş efendim faizleri düşürüyormuşuz. Benden başka bir şey beklemeyin. Bir Müslüman olarak naslar neyi gerektiriyorsa, onu yapmaya devam edeceğim. Hüküm bu. Gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerin faiz oranlarıyla enflasyon 10 katı bulmuşken bizim yaptığımız faiz indirimleri bu tablonun gerekçesi olamaz. ABD’ye Avrupa’ya bakın. Tamamında vaziyet felaket.” ifadelerini kullandı.

“ANLIMIZIN AKIYLA ÇIKACAĞIZ”

Erdoğan, “Son 19 senedir attığımız her adımda, önümüzü çıkartılan engellerin arkasındaki saik neyse bugünde karşımıza çıkartılanların aynısı odur. 19 sene önce göreve geldiğimizde faiz enflasyon bu değil miydi. Biz göreve geldikten sonra faizi, hatta 6 sıfır attığımızda bize karşı çıkanlar ile ‘Taksim meydanına çıkıp anırırım’ diyen yazarlar çıkıp anırdılar mı? Çünkü ‘Faiz zengini daha zengin, fakiri daha yoksul yapar’ hükmü bize sıradan gelen bir hüküm değildir. Ülkemizin yatırımla, istihdamla, üretimle büyümesiyle sanayisiyle, teknolojisiyle, altyapısıyla dışarı bağlı kalmasını isteyenler var kuvvetleriyle direniyor. Eğitimde, sağlıkta, ulaşımda attığımız adımları bir yere koymak mümkün mü? Allah’ın emriyle bu mücadeleden de alnımızın akıyla çıkacağımıza ben şüphe duymuyorum.” diyerek konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.