Erdoğan’dan Trump’a Yanıt Gecikmedi

ABD Başkanı Donald Trump'ın Türkiye ile ilgili mesajları konusunda ilk kez konuşan Erdoğan: "Trump, üzerindeki baskıyı hafifletmek için bu mesajları veriyor."
Erdoğan’dan Trump’a Yanıt Gecikmedi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sırbistan dönüşünde gazetecilerin sorularını cevapladı. ABD Başkanı Donald Trump’ın Türkiye ile ilgili verdiği mesajları değerlendiren Erdoğan, “Trump, üzerindeki baskıyı hafifletmek için bu mesajları veriyor” diye konuştu. Barış Pınarı Harekatı’nın amacının terör örgütüyle mücadele olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kürtlerle sorunumuz yok” ifadelerini kullandı. Erdoğan öte yandan, Türkiye’nin Suriye’deki tutuklu IŞİD’lilerin durumuyla ilgili ABD ile çalışmaya başladığını da açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Donald Trump’ın Türkiye ile ilgili mesajları hakkında dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

“TRUMP, ÜZERİNDEKİ BASKIYI AZALTMAK İÇİN BU TARZ MESAJLAR VERİYOR”

Trump’ın üzerindeki siyasi baskıları hafifletmek için bu mesajları verdiğini vurgulayan Erdoğan, “Sayın Trump güvenli bölge konusunda doğru bir karar verdi. Pazar akşamı yaptığımız telefon görüşmesinde kendisiyle karara bağladık. Fakat ABD askeri ve güvenlik bürokrasisi Başkanlarının talimatlarını yerine getirmiyor. Siyasiler ve medya Trump üzerinde baskı oluşturmaya çalışıyor. O da bu baskıları hafifletmek için mecburen tweet üzerinden bazı mesajlarını veriyor. Biz yapıcı yaklaşım içinde olmaya ve adımlarımızı kararlılıkla atmaya devam edeceğiz. Beklemeden, bekletmeden devam edeceğiz.” diye konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.